Google poprawiło wyszukiwarkę – Portal PR - 24PR
Google poprawiło wyszukiwarkę

17.09.2010 Kategoria: INTERNET. Autor: ipis

W ciągu ostatnich kilku dni uruchomiono usługę Google Instant, czyli nowy interfejs i ulepszoną infrastrukturę wyszukiwarki.Zmiany mają za zadanie m. in. w sposób naoczny skrócić czas wyszukiwania. Nowe rozwiązania pozwalają przewidzieć wpisywaną frazę zaczynając już od pierwszej litery. Z każdą kolejną wyszukiwarka będzie zmniejszać grupę potencjalnych wyrazów, które zostaną wpisane.  Wg Google zmiana pozwoli zaoszczędzić nawet 3,5 miliarda sekund dziennie.

Nowy sposób prezentacji wyników wyszukiwania jest dopełnieniem rozwijanej od jakiegoś czasu usługi Google Suggest, czyli dynamicznie przewidującej i ,,dopowiadającej” dalszą część wpisywanej frazy w okno wyszukiwania.  Od teraz usługa Suggest ma być nazywana Autocomplete.  Nowy sposób prezentacji wyników Instant jest szybki i nie wymaga nawet wciskania klawisza ,,enter”.

Nowa wersja wyszukiwarki pojawiła się już w wersji anglojęzycznej oraz rosyjskojęzycznej. Nową usługę mogą również testować użytkownicy we Francji, Włoszech, Niemczech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. W Polsce prezentowanie wyników w czasie rzeczywistym ma zostać wprowadzone w ciągu kilku tygodni.

Źródło: PRactions – agencja PR

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.