Inwestor pilnie poszukiwany – Portal PR - 24PR
Inwestor pilnie poszukiwany

14.09.2010 Kategoria: Przedsiębiorczość. Autor: admin

Z sondażu Eurobarometru przeprowadzonego na zlecenie Komisji Europejskiej wynika, że połowa Polaków chciałaby mieć własną firmę. Jednak dla wielu z nich brak finansowania to główna przeszkoda w spełnieniu swojego marzenia o własnym biznesie. Szansą staje się pozyskanie inwestora i przekonanie go do swojego pomysłu.

Duża konkurencja oraz spora ilość projektów, które czekają na swoją szansę wymaga od przedsiębiorców posiadania wiedzy na temat oczekiwań inwestorów, ale również jak nie należy postępować. Błąd może skutkować brakiem otrzymania funduszy, a tym samym niemożliwością założenia firmy.

– Często młodzi przedsiębiorcy mimo dobrego pomysłu biznesowego nie otrzymują na niego finansowania. Wynika to z nieprzygotowania i braku znajomości mechanizmów jakimi kieruje się rynek inwestycyjny. Dokładna wizja swojego biznesu to za mało by otrzymać  pieniądze, warto także wiedzieć co inwestorów zniechęca – komentuje Grzegorz Święch, Dyrektor Generalny AIP.

Po pierwsze inwestorzy oczekują zysków, jednak wybierając pomysł biorą pod uwagę jego realne możliwości realizacji, a nie deklarację zwrotu poniesionych kosztów w miesiąc. Projekty muszą być innowacyjne, nowatorskie, najlepiej gdy wykorzystują niszę na rynku, co daje im już na starcie przewagę nad konkurencją. Inwestorzy podejmują ogromne ryzyko udzielając wsparcia finansowego, dlatego szukają ludzi z pasją, kreatywnych, którzy będą na tyle silni, aby urzeczywistnić swoje marzenia.

Po drugie, inwestor nie szuka projektów niemożliwych do realizacji. Pomimo ogromnej wiary w swoje możliwości przedsiębiorca powinien zdawać sobie sprawę z ograniczeń jakie towarzyszą realizacji projektu. To co teoretycznie jest możliwe, w praktyce może okazać się niewykonalne. Szczególnie należy tu zwrócić uwagę na branże, które w powszechnym mniemaniu uchodzą za niebezpieczne lub nielegalne. Inwestorzy przekazując finansowanie na określony cel chcą mieć pewność, że ich inwestycja będzie bezpieczna i zgodna z prawem.

Po trzecie, inwestor decydując się na finansowanie projektu oczekuje swojego udziału w tym przedsięwzięciu. Przedsiębiorca musi zdać sobie sprawę, że kosztem otrzymania szansy wejścia na rynek jest podzielenie się z inwestorem swoim pomysłem. Oczywiście warto negocjować, jednak to inwestor stawia warunki i to on podejmuje ostateczną decyzję. Dlatego ważna przy rozmowach jest szczerość i przedstawienie wszystkiego w realnym świetle, aby obie strony znały swoje oczekiwania.

Po czwarte, nie każdy pomysł jest dobry na biznes. W rozmowie w inwestorem przedsiębiorca powinien przedstawić konkretne informacje: w jakim okresie czasu można na tym zarobić, jakie koszty trzeba będzie ponieść, jakie przewiduje trudności. Inwestor szuka ludzi pewnych siebie, z wyobraźnią, którzy wiedzą jak mogą zrealizować swój pomysł, znają zarówno szanse jak i zagrożenia, a do jego realizacji brakuje im tylko finansowania.

Pozyskanie inwestora jest niezmiernie trudne i czasochłonne, dlatego wychodząc naprzeciw wszystkim tym, którzy pragną założyć własną firmę stworzony został pierwszy w Polsce nowotarski model inwestycyjny w start upy. AIP SEED CAPITAL to najprostszy i najskuteczniejszy system inwestowania w polskie startujące przedsięwzięcia biznesowe. Bez długotrwałych negocjacji i oczekiwania młodzi przedsiębiorcy mogą otrzymać aż 100 tys. zł na start. AIP zainwestuje 6 milionów złotych w 60 pomysłów biznesowych przetestowanych w ramach AIP.

Poza środkami finansowymi AIP oferuje mentoring guru start upów, dostęp do drugiej rundy inwestycji m.in. z udziałem inwestorów z Doliny Krzemowej oraz dodatkowo  wszelkie usługi oferowane przez startujące AIP Business Link (m.in. dostęp do biur, usług księgowych, prawnych i networkingowych).

Program AIP SEED CAPITAL realizowany jest w ramach projektu „Innowatorzy 2009” współfinansowanego z budżetu Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 

Agencja JUSTA PR

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.