Poradnik udanego tapetowania – Portal PR - 24PR
Poradnik udanego tapetowania

27.09.2010 Kategoria: Budownictwo. Autor: admin

Tapetowanie to jedna z trudniejszych prac remontowych, która wymaga zastosowania specjalnych narzędzi. Dzięki produktom kanadyjskiej marki Richard nawet amatorzy szczycić się będą dobrze położoną tapetą we wnętrzu.

Przed ostatecznym wyborem tapety trzeba zadbać o narzędzia, które posłużą nam do odpowiedniego przyklejenia jej na ścianie. Bez nich tapetowanie jest niemożliwe do przeprowadzenia (w najlepszym wypadku trwa o wiele dłużej), a końcowy efekt wizualny daleki będzie od naszych oczekiwań. Nawet najatrakcyjniejsza tapeta uznanej marki nieumiejętnie położona nie będzie dekoracją, a wszelkie niedoskonałości przypominać będą trudy związane z remontem. Podczas tapetowania najwięcej problemów sprawia odpowiednie dociśnięcie tapety do ściany, jej przycinanie, łączenie poszczególnych części oraz usuwanie ewentualnych pęcherzy powietrza. Aby ułatwić zadanie tak profesjonalistom, jak i amatorom, kanadyjska firma Richard przygotowała zestaw narzędzi do tapetowania, który składa się z rolki i pacy do dociskania tapet, listwy do docinania, kuwety z podajnikiem oraz gąbki do usuwania zabrudzeń.

Narzędzia do tapetowania marki Richard będą pomocne na każdym etapie prac. Na początku trzeba odpowiednio namoczyć tapetę w wodzie (jeżeli spód tapety fabrycznie pokryty jest warstwą kleju) lub w kleju. Posłuży do tego specjalna kuweta marki Richard o szerokości 56 cm, która dostosowana jest do standardowego rozmiaru rolki tapety. Ponadto, kuweta wyposażona jest w metalową poprzeczkę. Pozwala to na równomierne rozwijanie rolki, a zarazem usunięcie nadmiaru wody lub kleju z powierzchni tapety. Podczas przyklejania tapety do ściany najczęstszym problemem jest powstawanie licznych pęcherzy powietrza oraz odstawanie tapety w narożnikach, na kantach ścian lub w miejscach łączeń. Obu błędów można uniknąć stosując pacę i rolkę firmy Richard. Paca ma szerokość 21 cm i wykonana jest z wysokiej jakości elastycznego plastiku. Dzięki zastosowaniu pacy można skutecznie niwelować pęcherze powietrza bez ryzyka uszkodzenia powierzchni tapety. Rolka marki Richard służy natomiast do przyklejenia tapety w newralgicznych miejscach, a więc przy samym suficie i podłodze oraz na linii połączenia dwóch pasów tapety. Bardzo praktycznym narzędziem jest listwa do docinania tapet. Przy jej pomocy estetycznie i równo przytniemy tapetę w odpowiednim miejscu. Linię cięcia wyznaczy ostrze o długości 31 cm, które wykonane zostało ze stali nierdzewnej. Ostatnim etapem tapetowania jest usunięcie z powierzchni ściany nadmiaru kleju i ewentualnych zabrudzeń. Do tego celu idealna będzie gąbka Easy Grip marki Richard. Korzystając z niej zniwelujemy wszelkie smugi i zacieki, które po wyschnięciu mogłyby zepsuć efekt estetyczny.

Z narzędziami marki Richard tapetowanie jest proste i przyjemnie.

Informacje o produktach:
Rolka do tapet Richard – cena: 12 zł brutto
Listwa do docinania tapet Richard – cena: 15 zł brutto
Kuweta do tapet z poprzeczką Richard – cena: 15,99 zł brutto
Paca do tapet Richard – cena: 6 zł brutto
Gąbka Easy-Grip Richard – cena: 9 zł brutto

O firmie:
Richard to renomowany, kanadyjski producent narzędzi ręcznych służących do malowania, tapetowania oraz przygotowywania podłoża. Firma posiada w portfolio ponad 1 200 produktów. W tym roku Richard obchodzi 120 urodziny. Bogata historia marki pozwala na umiejętne łączenie doświadczenia i tradycji z innowacyjnymi rozwiązaniami. Rocznie na całym świecie sprzedaje się ok. 12 milionów produktów sygnowanych logotypem Richard. Znakiem rozpoznawczym kanadyjskiej firmy jest charakterystyczna żółto-zielona kolorystyka oraz nowatorskie pomysły, które usprawniają wykonywanie prac remontowych.

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki Richard, jest firma B.M. Polska. Produkty tej marki dostępne są w salonach firmowych oraz wybranych punktach dystrybucyjnych na terenie całego kraju. Pełna lista punktów sprzedaży dostępna jest na stronie internetowej www.bmpolska.com .

B.M. Polska Sp. z o.o.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.