Rzecznicy ds. prezydencji w Unii Europejskiej – Portal PR - 24PR
Rzecznicy ds. prezydencji w Unii Europejskiej

29.09.2010 Kategoria: media. Autor: ipis

W trakcie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej, każde ministerstwo będzie posiadać rzecznika zajmującego się tylko sprawami związanymi z prezydencją, wyznaczony będzie także główny rzecznik prezydencji – w kancelarii premiera. Nazwiska mają być znane na początku listopada. Powołanie rzeczników ma na celu  usprawnienie komunikacji z mediami.Od 1 lipca 2011 r., w okresie polskiego przewodnictwa, w głównym centrum prasowym w Warszawie będą odbywały się konferencje z udziałem rzeczników. Rzecznicy będą zajmowali się  udzielaniem informacji m. in. na temat podejmowanych działań, przygotowywanych dokumentów oraz inicjatyw podejmowanych przez szefów. Ponadto będą komentować aktualne wydarzenia związane z ich resortem w kontekście prezydencji. Główny rzecznik prezydencji będzie odpowiadał za podobne działania oraz będzie reprezentował punkt widzenia polskiego rządu.

Dopuszczalna jest sytuacja, w której rzecznikami prezydencji będą osoby aktualnie zajmujące się w poszczególnych resortach kontaktami z mediami. Swoich kandydatów ministrowie mogą zgłaszać do 30 października.

Od kandydatów wymagana jest biegła znajomość języka urzędowego w Unii Europejskiej – angielskiego. Dodatkowym atutem będzie znajomość francuskiego bądź niemieckiego. Ponadto oczekiwana jest dobra znajomość tematyki, z którą rzecznik będzie związany,  umiejętność kierowania zespołami ludzkimi, doświadczenie w organizacji konferencji, debat lub spotkań medialnych oraz znajomość zasad protokołu dyplomatycznego.

Dane personalne rzeczników resortowych jak i głównego rzecznika prezydencji powinny być znane na początku listopada. W przyszłym roku rzecznicy przejdą szkolenia z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej oraz warsztatu rzecznika, czyli jak zachować się przed kamerą czy też poprowadzić konferencję prasową. Szkolenia te zakończą się wizytą studyjną w Brukseli.

Źródło: Onet.pl/PAP

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.