Znak Jakości Interkl@sa 2010 – Portal PR - 24PR
Znak Jakości Interkl@sa 2010

30.09.2010 Kategoria: EVENT. Autor: ipis

4 października w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się uroczystość wręczenia Znaków Jakości Interkl@sa. Wyróżnienia przyznawane są co roku, już od 9 lat, szkołom, które najlepiej przygotowują swoich uczniów do swobodnego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym oraz mądrego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii.Znak Jakości Interkl@sa to ogólnopolska inicjatywa, której głównym celem jest promowanie szkół przygotowujących uczniów do funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym, zgodnie ze standardami przyjętymi w Unii Europejskiej. Godło Znak Jakości Interkl@sa potwierdza, że dana szkoła stała się ośrodkiem wdrażania idei społeczeństwa opartego na wiedzy i wykorzystuje komputery i Internet w edukacji w sposób twórczy. W Kapitule Znaku Jakości Interkl@sa, która decyduje o wyróżnieniach, zasiadają wybitne osobistości polskiej kultury i nauki, wśród nich Krystyna Janda, prof. Andrzej Blikle, Edwin Bendyk oraz prof. Jan Madey.

Uroczyste wręczenie wyróżnień – w obecności Kapituły Znaku Jakości – odbędzie się 4 października w godzinach 11-13 w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Patronat nad wydarzeniem objął Marszałek Sejmu RP Grzegorz Schetyna.

Do ścisłego finału tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowało się 10 placówek oświatowych:

• Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych, Technikum nr 4 w Żywcu

• Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Tychach

• Szkoła Podstawowa nr 15 w Rzeszowie

• Miejski Zespół Szkół nr 2 w Bolesławcu

• Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie

• Gimnazjum nr 12 w Tychach

• Szkoła Podstawowa im. Gustawa Morcinka w Poczesnej

• Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych im. prof. Janusza Groszkowskiego w Radomsku

• Zespół Szkół Handlowych w Sopocie

• Zespół Szkół Technicznych w Rybniku

Spośród nich Jury wyłoni najlepszych, którym zostanie przyznane zaszczytne wyróżnienie. Organizatorem konkursu o Znak Jakości jest Fundacja – Polski Portal Edukacyjny Interkl@sa przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, która w tym roku obchodzi dziesięciolecie działalności programowej.

Organizację uroczystości finałowej wspiera Biuro Edukacji Miasta Stołecznego Warszawy, inicjatywa edukacyjna „Partnerstwo dla Przyszłości” prowadzona przez Microsoft oraz spółka Plagiat.pl – właściciel pierwszego polskiego internetowego systemu antyplagiatowego.

Akredytacje prasowe: Dziennikarze zainteresowani udziałem w uroczystości proszeni są o potwierdzenie obecności (podając imię, nazwisko i nazwę redakcji) na adres: sekretariat@interklasa.pl

Dodatkowe informacje: www.interklasa.pl

Źródło: media netpr

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.