Żywiec Zdrój S.A. najlepszą firmą Żywiecczyzny – Portal PR - 24PR
Żywiec Zdrój S.A. najlepszą firmą Żywiecczyzny

23.09.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

W I edycji konkursu „Firma Roku 2010”, Żywiec Zdrój S.A. została uznana za najlepszą firmę w Powiecie Żywieckim. Prestiżową statuetkę – Dedala wręczył Starosta Żywiecki na uroczystej gali w Bielskim Centrum Kultury.

Konkurs promuje firmy, które poza najlepszymi wynikami ekonomicznymi i wysokim poziomem zarządzania, wyróżniają się zaangażowaniem na rzecz rozwoju regionu. Kapituła konkursu oceniała także prowadzone działania proekologiczne oraz działalność w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, sponsoringową i charytatywną.

Tytuł „Firma Roku 2010” nadany w ramach konkursu promuje szczególnie aktywne, dynamiczne firmy handlowe, produkcyjne oraz usługowe i jest wyrazem uznania ze strony samorządów terytorialnych dla ich wiodącej roli w rozwoju regionalnym.

„Wyróżnienie to jest dla nas szczególnie cenne, bo nagradza nasze działania na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Jesteśmy jej częścią i angażujemy się w przedsięwzięcia oraz inwestycje, które poprawiają poziom życia mieszkańców.” – powiedział Roman Kurzyk, Dyrektor ds. Naukowych i Rozwoju Biznesu, który odebrał nagrodę w imieniu firmy.

Firma Żywiec Zdrój S.A. na początku swego funkcjonowania była niewielkim zakładem produkującym wodę źródlaną. Dynamiczny rozwój sprawił, że w 2001 roku została ona przekształcona w spółkę akcyjną. Obecnie zatrudnia ponad 500 pracowników i według rankingu dziennika Rzeczpospolita znajduje się w czołówce polskich przedsiębiorstw (Lista 2000).

Produkty firmy Żywiec Zdrój S.A znajdują się w co drugim gospodarstwie domowym w Polsce (Gfk Polonia, Panel Gospodarstw Domowych, 2009). Już od wielu lat woda źródlana Żywiec Zdrój jest najczęściej wybieraną przez polskich konsumentów wodą butelkowaną. Według najnowszych danych AC Nielsen firma Żywiec Zdrój S.A. jest liderem sprzedaży w kategorii wód butelkowanych  zarówno w ujęciu ilościowym, jak i wartościowym i posiada odpowiednio 22% i 32% udziałów w rynku. W strategię działania firmy na stałe wpisana jest realizacja projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Firma wspiera nie tylko miejsca, w których działa, ale też prowadzi ogólnopolskie programy o charakterze edukacyjnym i z zakresu ochrony środowiska, np. akcja „Zdrowie od pierwszych chwil”,  kampania „Mamo, tato, wolę wodę!” czy program Moje Silne Drzewo.

Konsumenci wybierają produkty firmy Żywiec Zdrój S.A. dzięki ich wysokiej jakości, którą gwarantują światowe standardy wydobycia i butelkowania. Firma wdrożyła System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli (HACCP) oraz Zintegrowany System Zarządzania Jakością oraz Bezpieczeństwem i Higieną Pracy w oparciu o normy ISO 9001 i PN-N-18001.

Niegazowana woda źródlana Żywiec Zdrój jest polecana przez Instytut Matki i Dziecka w żywieniu niemowląt i dzieci oraz kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Marka Żywiec Zdrój jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień. Otrzymała m. in. I nagrodę w rankingu najcenniejszych polskich marek MARQA (w 2009 roku już po raz piąty z kolei), Złoty Laur Konsumenta oraz tytuł Superbrand i Marki Godnej Zaufania. Jest też według badań TNS OBOP jedną z dwóch marek (obok Wedla), z których Polacy są najbardziej dumni i najchętniej poleciliby je cudzoziemcom.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.