„Wszystkie chwyty dozwolone? Prawne aspekty reklamy”. – Portal PR - 24PR
„Wszystkie chwyty dozwolone? Prawne aspekty reklamy”.

19.10.2010 Kategoria: konferencje, media, Reklama. Autor: ipis

Reklama jest obecnie głównym narzędziem wywierania wpływu na klienta. Czy jednak jego stosowanie zawsze idzie w parze z poszanowaniem prawa? Na to i wiele innych pytań związanych z rynkiem mediów i reklamy poszukiwać będą odpowiedzi uczestnicy konferencji „Wszystkie chwyty dozwolone? Prawne aspekty reklamy”, organizowanej w dniach 22-23 października 2010 r. przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Łódź na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego.

Organizatorzy uzyskali patronat honorowy Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Partnerem merytorycznym konferencji jest kancelaria Grynhoff Woźny Wspólnicy.

W ciągu dwóch dni konferencji zaproszeni goście – praktycy i teoretycy prawa i reklamy – poruszać będą takie kwestie jak: nieuczciwa reklama w orzecznictwie sądów krajowych oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, aspekty reklamy porównawczej, czy ochrona zbiorowych interesów konsumentów. Podczas Konferencji specjaliści opowiedzą także o zagadnieniach związanych z różnorodnymi rodzajami reklamy. W szczególności, omówione zostaną nowe metody, znajdujące coraz szersze zastosowanie w praktyce marketingowej.

„Ciekawy tytuł konferencji zobowiązuje – w jej trakcie postaramy się pokazać, gdzie leży granica dopuszczalnej reklamy. W praktyce bardzo często zadaniem prawnika jest znalezienie rozwiązania pozwalającego na realizację zamierzeń klienta przy ograniczeniu ryzyka prawnego do akceptowalnego przezeń poziomu. Nie jest to łatwe zadanie, ponieważ przepisy z zakresu prawa reklamy często posługują się pojęciami takimi jak np. dobre obyczaje. Dlatego prawnik doradzający w obszarze reklamy musi mieć nie tylko obszerną wiedzę na temat przepisów prawa, ale również praktyczną znajomość reguł prowadzenia reklamy oraz wyczucie niuansów danej branży.” – wyjaśnia Michał Strzelecki, ekspert z Departamentu Własności Intelektualnej i Nowych Technologii kancelarii Grynhoff Woźny Wspólnicy.

Więcej informacji dotyczących konferencji można uzyskać pod adresem: www.elsa.org.pl/reklama

Źródło: ELSA

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.