50% polskich kierowców uważa, że dba o środowisko – Portal PR - 24PR
50% polskich kierowców uważa, że dba o środowisko

06.10.2010 Kategoria: MOTO. Autor: admin

W najnowszym badaniu PENTOR przeprowadzonym na zlecenie Michelin, Polacy deklarują, że dbają o środowisko naturalne. 50% przebadanych kierowców, twierdzi, że ochrona środowiska jest dla nich ważna. Jednak problem pojawia się, gdy trzeba zapłacić więcej za produkty, dzięki którym oszczędzamy środowisko naturalne lub gdy można zrezygnować z jazdy samochodem ze względów ekologicznych. Badanie towarzyszy VI edycji akcji „Ciśnienie pod kontrolą” organizowanej przez Michelin i Statoil.

Z badania wynika, że  kierowcy, którzy ograniczają zużycie paliwa kierują się przede wszystkim, bow 68%, aspektem finansowym. 53% respondentów deklaruje również, że chętniej wybierałoby produkty i usługi proekologiczne, gdyby ich cena była konkurencyjna do normalnych produktów i usług. Badania pokazują jednak, że 39% respondentów jest skłonnych zapłacić więcej za produkty, dzięki którym oszczędzamy środowisko naturalne.

Polacy, mimo że w większości deklarują troskę o środowisko, wciąż wybierają tańsze, alei wygodniejsze rozwiązania. Jedynie 29% kierowców rezygnuje z jazdy samochodem, kiedy może przejść się pieszo lub przejechać rowerem, ze względów ekologicznych.

Tymczasem mniejsze zużycie paliwa to również mniej wyemitowanego dwutlenku węgla. Zużycie paliwa można ograniczyć nie tylko dzięki energooszczędnym oponom, ale również dzięki zachowaniu w oponach prawidłowego ciśnienia. Dlatego Michelin organizuje już po raz szósty akcję edukacyjną „Tydzień Dobrego Ciśnienia”.

Akcja edukacyjna Michelin trwa od 4 do 8 października, na 30 stacjach Statoil w całej Polsce. Pracownicy Michelin i Statoil sprawdzają ciśnienie w oponach aut i udzielają porad dotyczących utrzymywania prawidłowego ciśnienia i wymiany opon na zimowe. Ponadto pracownicy sieci Euromaster mierzą głębokość bieżników opon, a wolontariusze PCK mierzą chętnym ciśnienie tętnicze.

Michelin rocznie inwestuje 500 milionów euro w badania i rozwój innowacji – mówi Ewa Konopka, rzecznik prasowy Michelin Polska.Oferujemy opony, które jak MICHELIN Energy Saver dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii przyczyniają się do zużycia paliwa. Jesteśmy przekonani, że troska o środowisko opłaca się  wszystkim i coraz więcej kierowców będzie brało ten aspekt pod uwagę.

Michelin Polska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.