Badanie koronarograficzne w Szpitalu Medicover – Portal PR - 24PR
Badanie koronarograficzne w Szpitalu Medicover

07.10.2010 Kategoria: zdrowie. Autor: admin

W Szpitalu Medicover przeprowadzono pierwsze badanie koronarograficzne  – obrazowania naczyń wieńcowych, z wykorzystaniem angiografu. To pierwsze inwazyjne badanie serca zostało wykonane w Pracowni Hemodynamiki. Pracownia Hemodynamiki jest, obok Oddziału Kardiologii i Oddziału Intensywnej Opieki Kardiologicznej, kolejną jednostką działającą w ramach Kliniki Kardiologii Szpitala Medicover.

Pierwsze badanie koronarograficzne w Szpitalu Medicover wykonano u 56-letniego mężczyzny po przebytych zawałach mięśnia serca i leczeniu polegającym na wszczepieniu stentów do naczyń wieńcowych, które pacjent odbył w przeszłości w innym ośrodku. Ze względu na nawrót dolegliwości pacjent poddał się badaniu koronarograficznemu w Szpitalu Medicover, które wyjaśniło wszystkie wątpliwości związane z dalszą terapią.

Koronarografia i inne badania w zakresie kardiologii inwazyjnej są przeprowadzane w Pracowni Hemodynamiki, której kierownikiem jest dr Adam Brzozowski.

Badanie przebiegło niezwykle sprawnie. Pacjent czuje się dobrze i został już wypisany do domu. Koronarografia została wykonana w nowo otwartej Pracowni Hemodynamiki oferującej badania i zabiegi w zakresie kardiologii inwazyjnej. Pracownia ta stanowi doskonałe uzupełnienie dotychczasowej szerokiej oferty Kliniki Kardiologii w zakresie diagnostyki nieinwazyjnej o możliwości diagnostyki i leczenia inwazyjnego. To świetna wiadomość dla Pacjentów Szpitala Medicover, którzy mają zapewniony dostęp do pełnej oferty diagnostycznej – mówi dr n. med. Mieczysław Kopacz, Kierownik Kliniki Chorób Wewnętrznych i Kliniki Kardiologii Szpitala Medicover.

Medicover zapowiada dalszy dynamiczny rozwój w obszarze kardiologii. Oprócz wykonywania badań hemodynamicznych i zabiegów na naczyniach wieńcowych w trybie planowym, Szpital Medicover planuje uruchomienie w niedalekiej przyszłości zabiegów również w trybie pilnym oraz wykonywanie zabiegów wszczepiania stymulatorów serca.

Dodatkowych informacji udziela: Bartosz Maciejewski, Rzecznik Grupy Medicover w Polsce.

tel.: (022) 592 70 00, kom.: 510 217 789, e-mail: bartosz.maciejewski@medicover.pl

Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. W Polsce opiekuje się ponad 5 tysiącami firm i ponad 500 tysiącami pacjentów. Posiada 23 szerokoprofilowe, Centra Medicover w największych miastach Polski: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 1400 lekarzy i 300 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tysięcy lekarzy współpracujących. Medicover zbiera doświadczenia i poszerza zakres działalności już od przeszło 15 lat. Ukoronowaniem dotychczasowego rozwoju firmy w Polsce było otwarcie w ubiegłym roku pierwszego, pełnoprofilowego Szpitala Medicover w warszawskim Wilanowie. Jako jedyna prywatna firma medyczna w Polsce, Medicover zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, aż po opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Grupa Medicover rozwija swoją działalność nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. Jest obecna w Czechach, na Węgrzech i Słowacji oraz w Rumunii.

Link do strony Medicover  www.medicover.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.