Cena maksymalna akcji GPW – Portal PR - 24PR
Cena maksymalna akcji GPW

15.10.2010 Kategoria: Rynek kapitałowy. Autor: admin

43 zł wynosi cena maksymalna akcji Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. sprzedawanych przez Skarb Państwa w ofercie publicznej.
Cena maksymalna, czyli cena po jakiej zapisy składają inwestorzy indywidualni, została ustalona przez Skarb Państwa w uzgodnieniu z Globalnymi Koordynatorami oraz w porozumieniu z Oferującym. Jest ona wypadkową wartości fundamentalnej spółki, wycen rynkowych spółek porównywalnych oraz sytuacji na rynkach kapitałowych.

Ostateczna cena sprzedaży akcji GPW zostanie ustalona przez Skarb Państwa w uzgodnieniu z Globalnymi Koordynatorami oraz w porozumieniu z Oferującym po zakończeniu procesu budowania księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych i opublikowana 29 października 2010 r. lub około tej daty. Cena sprzedaży dla inwestorów instytucjonalnych może być wyższa od ceny maksymalnej. Cena sprzedaży dla inwestorów indywidualnych nie będzie wyższa niż cena maksymalna. Jeśli cena sprzedaży zostanie ustalona na poziomie nie wyższym niż cena maksymalna, będzie ona taka sama dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych.

Aleksander Grad, Minister Skarbu Państwa, powiedział:„Pozyskaliśmy trwałe zainteresowanie inwestorów indywidualnych udziałem w ofertach prywatyzacyjnych i zależy nam by skorzystali oni z oferty publicznej akcji GPW. Jesteśmy zdecydowani rozwijać Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie jako centrum finansowe Europy Środkowo-Wschodniej”

Ludwik Sobolewski, prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie SA: „Z przyjemnością oferujemy inwestorom możliwość udziału w ofercie publicznej akcji GPW, transakcji będącej jednym z najważniejszych etapów polskiego programu prywatyzacji. Polscy inwestorzy indywidualni odgrywali ważną rolę w ostatnich transakcjach prywatyzacyjnych i rozwoju naszego rynku kapitałowego.

źródło: GPW

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.