Comarch Debt Management z e-sądem – Portal PR - 24PR
Comarch Debt Management z e-sądem

08.10.2010 Kategoria: OSOBISTE, Systemy IT, Zarządzanie. Autor: Comarch Finanse

System Comarch Debt Management wzbogacił się o rozszerzenie w zakresie integracji z e-sądem. Rozwiązanie ogranicza do minimum papierową dokumentację oraz ułatwia komunikację, co w rezultacie znacznie przyspiesza przebieg postępowania sądowego.

Uruchomiony z początkiem roku 2010 pierwszy w Polsce elektroniczny sąd to ważne ułatwienie dla różnych instytucji prowadzących masowe postępowania upominawcze. Podstawową zaletą elektronicznego postępowania jest uproszczenie procesu (od złożenia pozwu do wysłania wniosku o wszczęcie egzekucji do komornika) oraz przyspieszenie wydania tytułu wykonawczego. Comarch postanowił skorzystać z tej możliwości i jeszcze bardziej zoptymalizować proces postępowania sądowego poprzez zaimplementowanie w systemie Comarch Debt Management interfejsu do sądu elektronicznego.

Zadaniem Comarch Debt Management jest optymalizacja procesów biznesowych w obszarze windykacji. Zmiany na rynku wymagają ciągłej rozbudowy funkcjonalności systemu. Rozszerzenie o integrację z e-sądem umożliwia uproszczenie i przyspieszenie procesu, obniżenie kosztów oraz skrócenie czasu wydania nakazu – komentuje Anna Wierzchucka, Business Development Manager, Comarch SA.

Korzyści z optymalizacji procesu to także ograniczenie kosztów windykacyjnych, ułatwiony monitoring statusu sprawy oraz stały dostęp do danych sprawy i dokumentów sądowych w formie elektronicznej.

Po wyselekcjonowaniu spraw windykacyjnych, które mają trafić do sądu, w systemie Comarch Debt Management tworzona jest paczka, zawierająca pliki xml z projektami pozwów do poszczególnych spraw zgodnie ze specyfikacją e-sądu. Następnym krokiem w ramach przekazania spraw do sądu jest dokonanie płatności elektronicznej w postaci jednego zbiorczego przelewu. Po złożeniu paczki pozwów na portalu możliwy jest podgląd aktualnego statusu postępowania sądowego, a także dostęp do akt spraw – pozwów, wydanych nakazów, wniosków egzekucyjnych i innych dokumentów procesowych – wyjaśnia Tomasz Krajewski, Project Manager, Comarch SA. – Oprócz przyspieszenia procesu istotną zaletą postępowania elektronicznego jest ograniczenie papierowej dokumentacji do minimum zarówno na etapie złożenia pozwu, jak i dalszej obsługi sprawy, w tym internetowego wnoszenia zażaleń do postanowień sądowych – dodaje.

 

Integracja Comarch Debt Management z e-sądem wyraźnie potwierdza otwartość architektury i wysoką elastyczność rozwiązań Comarch, które spełniają indywidualne potrzeby klienta, optymalizując procesy w zależności od bieżącej sytuacji rynkowej.

Więcej informacji o rozwiązaniach Comarch na finanse.comarch.pl

Podobne wpisy:

Tagi: , , , , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.