Galaxy – Centrum Handlowym Roku 2010 – Portal PR - 24PR
Galaxy – Centrum Handlowym Roku 2010

15.10.2010 Kategoria: Handel, NIERUCHOMOŚCI. Autor: EchoInvestment

Zrealizowane przez Echo Investment w Szczecinie centrum handlowo-rozrywkowe Galaxy otrzymało nagrodę Polskiej Rady Centrów Handlowych w kategorii „Centrum Handlowe Roku – Zarządzanie i eksploatacja”.

Nagroda dla Galaxy została wręczona 12 października 2010 roku w warszawskim hotelu Marriott, podczas uroczystej gali „PRCH Retail Awards 2010”, zorganizowanej w ramach dorocznej konferencji „Retail Horizons 2010”. W skłądzie jury znalazło się 11 ekspertów ds. rozwoju, zarządzania centrami handlowymi, wynajmu, architektury, marketingu, a także przedstawicieli najemców powierzchni w centrach handlowych. Po zwizytowaniu wszystkich nominowanych centrów i wnikliwej analizie obszernej dokumentacji,  kapituła nagrody podjęła decyzję biorąc pod uwagę jakość, innowacyjność i efektywności zarządzania.

Galaxy to najczęściej odwiedzany przez obcokrajowców obiekt handlowy w Polsce (około 30% procent klientów pochodzi zza granicy) i jedyne polskie centrum handlowe prowadzące aktywne działania marketingowe poza granicami kraju. Centrum jest stale obecne w niemieckich i skandynawskich mediach i cieszy się ich dużym zainteresowaniem – zarówno pod względem reklamowym jak i publicystycznym: telewizje niemieckie, skandynawskie i brytyjskie stale realizują programy i relacje dotyczące centrum. Galaxy oferuje również odpowiednio dopasowany do tej sytuacji standard obsługi – personel sklepów posługuje się językami obcymi, a w większości punktów można płacić bezpośrednio w euro.

Szczecińskie Centrum GALAXY to największe centrum handlowo-rozrywkowe w regionie zachodniopomorskim i jedyne o takim programie funkcjonalnym. Od początku funkcjonowania Centrum klienci odwiedzili Galaxy ponad 100 milionów razy.

Powierzchnia przeznaczona pod wynajem to ok. 42 000 mkw., na której działa 190 sklepów i punktów usługowych, wielosalowe kino, kręgielnia, liczne kawiarnie i restauracje. Na pięciu poziomach parkingu wielopoziomowego znajduje się ok. 700 miejsc parkingowych, dodatkowo pod budynkiem Centrum do dyspozycji klientów jest parking na ok. 600 samochodów.

Obiekt został zaprojektowany przez polską pracownię architektoniczną OTH.

Galaxy zostało otwarte w 2003 roku.

www.galaxy-centrum.pl

Polska Rada Centrów Handlowych – organizacja zrzeszająca inwestorów, deweloperów i najemców centrów handlowych. Stowarzyszenie stworzyło program PRCH Retail Awards po to, aby w fachowy i bezstronny sposób promować najlepsze praktyki biznesowe w Polsce. Program jest adresowany zarówno do deweloperów i zarządców, jak i najemców, i obejmuje trzy kategorie główne: Centrum Handlowe Roku, Koncept Handlowy Roku i Marketing. PRCH chce poddawać rzetelnej ocenie najlepsze projekty i tym samym promować kompetencje, kreatywność i efektywność biznesową branży centrów handlowych.

www.prch.org.pl

ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.

Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.

www.echo.com.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Wojciech Gepner, PR Manager Echo Investment, tel. +48 41 33 33 700, mob. +48 664 900 700, e-mail: wojciech.gepner@echo.com.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.