Generali OFE po raz kolejny najlepszy wg 3-letniej stopy zwrotu z inwestycji – Portal PR - 24PR
Generali OFE po raz kolejny najlepszy wg 3-letniej stopy zwrotu z inwestycji

11.10.2010 Kategoria: fundusze, OSOBISTE. Autor: ipis

6 października Komisja Nadzoru Finansowego opublikowała kolejny Komunikat w sprawie trzyletniej stopy zwrotu z inwestycji Otwartych Funduszy Emerytalnych. OFE Generali zajął po raz drugi w tym roku pierwszą lokatę z wynikiem 5,22%,  wyprzedzając takich konkurentów jak  Axa, Amplico i Allianz. OFE Generali na koniec września 2010 r. prowadził 765tys. aktywnych rachunków emerytalnych, tj. o 15,1% więcej niż rok wcześniej. Oznacza to ok. 4-krotnie szybsze tempo wzrostu, w porównaniu ze średnią rynku, na którym liczba aktywnych rachunków wzrosła w ciągu roku o 4,1%.

W czerwcu 2010 r. fundusz emerytalny Generali został również laureatem zestawienia Najlepszych Instytucji Finansowych, przygotowywanego przez redakcję dziennika „Rzeczpospolita” oraz był najlepszy w poprzednim zestawieniu KNF z dn. 8 kwietnia 2010 r.

Nasze dobre wyniki inwestycyjne na przestrzeni ostatnich trzech lat są rezultatem konsekwentnej i odważnej polityki inwestycyjnej. Na szczycie hossy, pod koniec 2007 r., zaangażowanie w akcje Generali OFE było na poziomie istotnie niższym od średniej wśród polskich funduszy emerytalnych. Dzięki temu byliśmy jednym z funduszy, którego klienci najmniej ucierpieli w skutek załamania na giełdzie w 2008 r.

Kiedy natomiast na początku 2009 r. panował na rynkach powszechny pesymizm i pojawiały się głosy o upadku systemu finansowego w obecnym kształcie – uznaliśmy, że mimo wielu zagrożeń, wyceny spółek na giełdzie są bardzo atrakcyjne i warto przeważyć udział akcji w portfelu w stosunku do konkurencji. W perspektywie 3-letniej zaowocowała również nasza staranna selekcja spółek do portfela akcyjnego”- komentuje Rafał Markiewicz, Członek Zarządu Generali PTE.

Źródło: Generali

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.