GENESIS PR w finale Golden Drum – Portal PR - 24PR
GENESIS PR w finale Golden Drum

05.10.2010 Kategoria: Agencje PR, EVENT. Autor: ipis

Agencja GENESIS PR została zakwalifikowana do finału międzynarodowego konkursu reklamy, mediów i PR – Golden Drum. W kategorii „public affairs” doceniono po raz kolejny projekt zrealizowany w listopadzie 2009 roku na rzecz Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich. Kampania ta zwyciężyła także w konkursie IPRA Golden World Award 2010 w tej samej kategorii i została wyróżniona w amerykańskim Stevie International Business Awards 2010.Festiwal Golden Drum jest organizowany od 16 lat w Portoroż, na Słowenii. W ubiegłym roku rozszerzono go o 11 kategorii PR-owskich. Projekty zgłaszane są przez agencje i firmy z ponad 30 krajów na całym świecie.

Kampania Zmiana stawki opodatkowania legalnie działających w Polsce firm bukmacherskich” miała na celu zwrócenie – za pośrednictwem mediów – uwagi polityków oraz opinii publicznej na negatywne konsekwencje budżetowe i społeczne, które mogą mieć miejsce w przypadku podwyższenia podatku od zakładów wzajemnych z 10% (od przychodu) do 50% (od dochodu). W efekcie prowadzonych działań, w dniu 19 listopada 2009 r., Parlament uchwalił nową ustawę o grach hazardowych przewidującą niższy, 12% podatek od zakładów wzajemnych.

GENESIS PR jest także laureatem nagród: Złoty Spinacz 2008 w kategorii „PR korporacyjny” za działania mające na celu zbudowanie wizerunku Grupy Selena na rynku finansowym oraz obsługę PR podczas pierwszej oferty publicznej, Złoty Spinacz 2007 w kategorii „PR korporacyjny” za wprowadzenie na rynek marki InPost oraz nagrody GPW 2008 przyznanej w konkursie „Modelowy serwis Investor Relations”.

Odświeżone strony agencji znajdują się pod adresem: www.genesispr.pl. Na nich zaprezentowano dzieła artysty malarza Karola Bąka – jednego z najwybitniejszych przedstawicieli realizmu magicznego.

GENESIS PR – w konsorcjum z FIRMĄ 2000 oraz PAG Uniconsult – realizuje długoterminową strategię na rzecz Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). GENESIS PR odpowiedzialna jest za opracowanie założeń i realizację kampanii promocyjno-rekrutacyjnej oraz kampanii świadomościowej w ramach projektu: „Telepraca nowa forma organizacji pracy w przedsiębiorstwach„.

Ponadto, GENESIS PR – wspólnie z Asesor Ewaluacja i Rozwój – prowadzi dwa projekty na zlecenie Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych. Agencja obsługuje biuro prasowe projektu oraz koordynuje działania promocyjne:

  • Wspieranie pracowników zagrożonych zwolnieniem – kampania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu VIII „Regionalne kadry gospodarki”, działanie: 8.1.2. „Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie”,
  • Promowania przedsiębiorczości – kampania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu VI „Rynek Otwarty dla wszystkich”, działanie: 6.2. „Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia”.

GENESIS PR jest laureatem licznych nagród:

  • IPRA Golden World Award 2010 w kategorii Public Affairs za projekt realizowany na rzecz Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich. Do tej edycji Golden World Award zgłoszono 352 projekty z 42 krajów. Do finału jury zakwalifikowało 110, zaś nagrodzono 26 kampanii, każdą w innej kategorii.
  • Stevie International Business Awards 2010 – wyróżnienie w kategorii Public Affairs za projekt realizowany na rzecz Stowarzyszenia Pracodawców i Pracowników Firm Bukmacherskich. Laureaci zostali wybrani spośród 1,7 tys. kampanii zgłoszonych z 40 krajów.
  • Złoty Spinacz 2008 w kategorii „PR korporacyjny” za działania mające na celu zbudowanie wizerunku Grupy Selena podczas pierwszej oferty publicznej.
  • Nagroda GPW 2008 przyznana w konkursie „Modelowy serwis Investor Relations„.
  • Złoty Spinacz 2007 w kategorii „PR korporacyjny” za wprowadzenie na rynek marki InPost.

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.