Jesienna regeneracja skóry zmęczonej słońcem – Portal PR - 24PR
Jesienna regeneracja skóry zmęczonej słońcem

01.10.2010 Kategoria: uroda. Autor: admin

Mimo, że lato jest prawie dla wszystkich jedną z ulubionych pór roku, wysokie temperatury i duża dawka promieni UVA i UVB, pozostawiają niestety na naszej skórze negatywne skutki. Wakacyjne wojaże dobiegły końca, a w salonach kosmetycznych rozpoczyna się żmudna walka o naszą urodę.

Opalona skóra powoduje, że czujemy się pięknie i świeżo. Stajemy się bardziej atrakcyjne zarówno dla samych siebie, jak i dla otoczenia. Dzieje się tak za sprawą wzrostu syntezy witaminy D w naszym organizmie, która zwiększa przyswajalność wapnia, poprawia nam nastrój i uatrakcyjnia nasz wygląd. Jednak nadmierna ekspozycja na słońce, szczególnie bez odpowiedniej ochrony, przynosi często więcej szkody niż korzyści. Lato się skończyło, a nasza skóra, choć pięknie opalona, została bardzo wysuszona przez słońce, a zmarszczki i przebarwienia stały się bardziej widoczne. Potrzebuje więc szybkiej regeneracji, którą zapewnią dostosowane zabiegi regenerująco odżywcze w gabinecie kosmetycznym.

W neutralizowaniu skutków nadmiernego działania słońca wielce pomocna jest witamina C czyli kwas L-askorbinowy. Poprzez eliminowanie wolnych rodników zapobiega ona uszkodzeniom komórek skóry, zmniejsza rumień, znosi nasilenie reakcji zapalnych, rozjaśnia przebarwienia pigmentacyjne i uszczelnia naczynia krwionośne. Efektywne w tego typu działaniach są także preparaty zawierające w składzie recepturalnym wyciągi obfitujące we falwonoidy. Zabieg na twarz „Energie”, na bazie witaminy C, włoskiej firmy Vagheggi, proponowany przez Instytut DARING, przeznaczony jest dla mocno wysuszonej skóry. Dzięki niemu w przeciągu 60min nasza skóra stanie się niezwykle rozjaśniona i ujędrniona. Koszt zabiegu 220 zł.

Kolejnym problemem, który staje się szczególnie istotny po lecie to pojawiające się na skórze przebarwienia pigmentacyjne. Dermatolodzy szacują, że ponad 60 % plam barwnikowych wywoływanych jest właśnie działaniem promieniowania UV. Zabieg rozjaśniający na twarz „BTL”, tzw. mezoterapia bezigłowa, przeprowadzany jest
z wykorzystywaniem ultradźwięków i elektroporacji. Krótkie impulsy elektryczne zaprojektowane są w celu łagodzenia przekrwienia tkanki, pomagają reaktywować
w tkankach specyficzne procesy fizjologiczne. Seria 6 zabiegów z pewnością przyniesie wymarzony efekt, likwidując niekorzystne przebarwienia. Cena godzinnej sesji 220 zł/zabieg.

Do rozjaśniania skóry z przebarwień po lecie stosowane są również kwasy z arbutyną, której produktem rozkładu jest hydrochinon. Jednym z bardziej popularnych
i przynoszących doskonałe efekty jest zabieg rozjaśniający twarz. Należy przeprowadzić serię min. 6-8 zabiegów, w odstępach 10-14 dniowych. Seans w cenie 180 zł trwa jedynie 30 min.
Jesień to najlepszy czas, aby zadbać również o skórę całego ciała i naprawić szkody wywołane przez beztroskie korzystanie z uroków wakacji. Skóra poddana działaniu promieni słonecznych i chlorowanej wody traci wierzchnią warstwę ochronną. Pozbawiona odpowiedniego nawilżenia staje się mocno przesuszona i wymaga natychmiastowej pomocy.

Ważnym czynnikiem o właściwościach regenerujących są algi. Ze względu na obfitość witamin z grupy B, wywierających istotny wpływ na metabolizm tłuszczów i białek, wykazują zdolność efektywnej odnowy naskórka. Zawarte w nich witaminy E i C oraz ?-karoten mają działanie antyoksydacyjne, wzmacniają ściany naczyń, aktywizują procesy zachodzące w skórze, poprawiają jej koloryt. Zabieg na ciało z algami oraz witaminą C będzie zbawieniem dla naszego organizmu. Prawie każdą wizytę w gabinecie kosmetycznym rozpoczyna peeling. Kolejno nakładana jest maska z alg zmikronizowanych, którą następnie okrywa się folią. Pacjentka zostaje przełożona do specjalnej tuby z sauną, aby jak najlepiej wchłonęły się algowe wiktuały. Na zakończenie zabiegu skóra jest opryskana koktajlem w sprayu, zawierającym cynk, witaminę C, A, oraz witaminy z grupy B o działaniu energetyzującym i nawilżającym. Wykończeniem zabiegu jest masaż kremem do ciała z witaminą C i E z masłem Shea i naturalnymi biosacharydami, działający odżywczo – pielęgnacyjnie. Zabieg trwa 60 min, cena zabiegu 250 zł.

Specjalnie dla kobiet po 50 roku życia została stworzona linia ”DL Prestige”. To seria zabiegów odmładzających, modelujących i ujędrniających przeznaczona do pielęgnacji ciała po opalaniu. Każdorazowy zabieg rozpoczyna się peelingiem, najlepiej ziarnistym, który usunie pokłady martwej warstwy rogowej naskórka. Następnie nakładana jest maska. Na zakończenie zabiegu nakładany jest krem zawierający substancje aktywne, w skład którego wchodzą: cukier trzcinowy, amazońska maurycja giętka, suchy ekstrakt izoflawonów sojowych. Cena zabiegu 300 zł, czas trwania 60 minut.

Kolejną nowością jest zabieg dedykowany kobietom w ciąży. Zmęczone wakacyjnymi upałami mogą poddać się zabiegowi „Riccette Latine”. Został oparty na bazie pszenicy, kwiatu dzikiej róży i bzu. Składa się również z peelingu, maski oraz ampułki z substancją aktywną. W ten sposób ujędrniona i odżywiona skórę odzyskuje sprężystość i elastyczność. Zabieg, trwający ok. 60 min, zakończony jest delikatnym masażem. Cena 200 zł.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Urody, przypadającego 9 września, Instytut DARING przygotował dla klientek wyjątkową ofertę. Pakiet „Zadbaj o skórę po lecie”, składający się z zabiegu rozjaśniającego na twarz „BTL” oraz zabiegu na ciało z witamina C i algami, będzie dostępny od 9 września do końca miesiąca w promocyjnej cenie – 420 zł. Istnieje również możliwość skorzystania z każdego zabiegu osobno. Zabieg na twarz w cenie w promocji kosztuje tylko 200 zł, natomiast na ciało 220 zł.
Jesień jest najlepszym czasem, aby pozwolić naszej skórze odreagować negatywne skutki słonecznych kąpieli. Właściwie wykonana i systematycznie przeprowadzana kuracja rewitalizująca pomoże nam przygotować się na kolejne odsłony letniego szaleństwa.

INSTYTUT DARING
Ul. Zwierzyniecka 8 Warszawa
www.daring.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.