KRUK Liderem Informatyki 2010 – Portal PR - 24PR
KRUK Liderem Informatyki 2010

07.10.2010 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

KRUK S.A., największa polska firma windykacyjna, otrzymała prestiżową nagrodęLidera Informatyki 2010 w kategorii Handel i Usługi, przyznawaną przez tygodnik Computerworld. Jury konkursu uznało osiągnięcia spółki KRUK w obszarze IT za najbardziej innowacyjne i znaczące dla realizacji strategii biznesowej. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali 28 września br.

Konkurs Lider Informatyki nagradza polskie instytucje i przedsiębiorstwa, które odnoszą największe sukcesy w obszarze zastosowań nowoczesnych technik informacyjnych i komunikacyjnych. Tytuł Lidera Informatyki otrzymują firmy wyróżniające się wysoką innowacyjnością, umiejętnością kreowania wartości biznesowej przez informatykę oraz spójnością prowadzonej strategii IT ze strategią biznesową. W kategorii Handel i Usługi tytułem Lidera Informatyki 2010 została wyróżniona firma KRUK S.A., lider polskiego rynku windykacji.

Wcześniej już dwa razy byliśmy nominowani do tytułu Lidera Informatyki za wysoki poziom rozwiązań informatycznych, które wdrożyliśmy i stosujemy w naszej firmie – mówi Piotr Krupa, prezes KRUK S.A. – Zatem do trzech razy sztuka! Uczciwie zapracowaliśmy na ten tytuł i jest on dla nas ogromnym wyróżnieniem. To potwierdzenie, że wdrażane przez nas rozwiązania reprezentują najwyższy poziom funkcjonalności i kreatywności, np. system e-KRUK, dzięki któremu każda osoba zadłużona może łatwo zarządzać swoim długiem – mówi Krupa. – Tytuł Lidera Informatyki dla firmy zarządzającej wierzytelnościami to także podkreślenie faktu, że branża ta należy do najbardziej innowacyjnych informatycznie w naszym kraju. Korzystają na tym zarówno wierzyciele, którzy dzięki temu szybciej odzyskują swoje pieniądze oraz dłużnicy, którym udostępniamy coraz prostsze i dogodniejsze formy spłaty zadłużenia – zauważa Piotr Krupa.

Tytuł Lidera Informatyki 2010 został przyznany KRUK S.A. za innowacyjne rozwiązania informatyczne, wspierające strategię rynkową firmy. Efektywną realizację prougodowej i edukacyjnej polityki firmy wobec dłużników wspomagają między innymi zaimplementowane w 2009 roku systemy e-KRUK oraz infoKonsument.pl. System e-KRUK to nowatorska i pierwsza na polskim rynku platforma internetowa umożliwiająca nawiązanie interaktywnego kontaktu z dłużnikiem poprzez sieć Internet. infoKonsument.pl jest innowacyjnym narzędziem umożliwiającym konsumentom dostęp on-line do jednej z największych baz informacji gospodarczej. System został stworzony dla Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A., spółki należącej do Grupy Kapitałowej KRUK.

Konkurs Lider Informatyki organizowany jest od 14 lat przez redakcję Computerworld. Jest to najbardziej prestiżowe tego typu wyróżnienie w Polsce. W tym roku honorowy patronat nad konkursem objął Waldemar Pawlak, wiceprezes Rady Ministrów i minister gospodarki. W konkursie Lider Informatyki biorą udział firmy spoza branży teleinformatycznej, instytucje sektora publicznego oraz organizacje użyteczności publicznej. W 2010 roku główna nagroda przyznana została w siedmiu kategoriach: Instytucje Finansowe, Przemysł, Handel i Usługi, Sektor Publiczny, Małe i Średnie Przedsiębiorstwa oraz Sektor Użyteczności Publicznej i Sektor Opieki Zdrowotnej.

Firma KRUK S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.