Książka na Dotyk – Nowy IRIVER COVER STORY w Natarciu – Portal PR - 24PR
Książka na Dotyk – Nowy IRIVER COVER STORY w Natarciu

13.10.2010 Kategoria: Ksiązki, Technologie. Autor: admin

Firma iRiver poszla o krok dalej  w kierunku wygody i przyjemności czytania książek (ebook, audiobook) oraz przeglądania dokumentów. Premiera produktu Cover Story miała miejsce podczas Targów IFA 2010 w Berlinie.

MIP – jedyny oficjalny partner IRIVER w Polsce zapowiedział już wprowadzenie na rynek nowego urządzenie jeszcze w październiku 2010. Sugerowana ceny sprzedaży to 1299zl.

W skrócie nowy czytnik można określić jako: ekologiczny, zgrabny i estetyczny. Urządzenie wykonano z bardzo przyjemnych w dotyku materiałów. Dla miłośników personalizacji producent przygotował serie wzorów wymiennych, magnetycznych paneli. Niewielkie wymiary sześciocalowego czytnik dodają urządzeniu oczekiwanej mobilności. Łatwo go schować do damskiej torebki czy wewnętrznej kieszeni marynarki.

Cover Story wyposażono w dotykowym ekran reagujący tak samo dobrze na rysik jak i dotyk palcem. Urządzenie dostępne będzie prawdopodobnie w wersji z WiFi oraz bez tej opcji. W nowym produkcie można robić notatki bezpośrednio na dokumentach a później zapisać rezultat jako plik. Wbudowano dyktafon oraz odtwarzacz plików audio. Produkt obsłuży podstawowe formaty dostępne na rynku: DF, EPUB, TXT, DOC, PPT, XLS, HWP, DJVU i FB2, JPG, BMP, PNG, GIF, ZIP  oraz audio MP3, WMA i OGG. Na dokumenty mamy do dyspozycji 2GB wbudowanej pamięci, ale użytkownik ma możliwość rozszerzenia pamięci poprzez karty SDHC do 32GB.

W takim produkcie jak Cover Story nie zabrakło oczywiście klienta poczty email co umożliwia czytanie oraz wysyłanie wiadomości email. Dobrą wiadomość mamy również dla użytkowników korzystających często z angielskich materiałów wydawniczych – dla nich umieszczono  Słownik Angielski Oxford.

Warty podkreślenia jest fakt, że urządzenie wyposażono w świetny interfejs użytkownika, z którym nie będą mieli problemów nawet użytkownicy w starszym wieku, którzy do tej pory nie korzystali na co dzień z komputera.

Cover Story oferuje dodatkowo możliwość powiększania wybranego fragmentu tekstu, automatyczne obracanie zawartości ekranu w zależności od położenia urządzenia, dopasowywanie wielkości tekstu do wielkości ekranu, wprowadzanie notatki graficznej oraz tekstowej.

Urządzenie może być rozwijane przez użytkowników gdyż producent udostępnij wersje GNU oprogramowania.

Najważniejsze funckje w skrócie:
?     Dotykowy Ekran 6″ w technologii E-INK
?     Pisanie odręczne + notatki tekstowe
?     Funkcja copy & paste
?     OXFORD ENGLISH DICTIONARY
?     G-SENSOR – automatyczna rotacja obrazu
?     Wyśmienita czytelność
?     Dlugi czas pracy na baterii  – do 11,000 stron
?     Dostęp do treści (Tylko wersja z WI-FI)

Specyfikacja Cover Story skrócie:
? Wymiary 168.2(L) X 126.3(W) X 9.5(T), 233g 
? Wyświetlacz E-Ink 6″  Dotykowy, 600X800 , 8 kolorów szarościu
?     Wbudowana pamiec 2GB + Slot Kart (SDHC Max. 32GB)
?     Menu: 15 jezyków
? Dyktafon – Nagrywanie do MP3
? Do 11 000 stron czytania na baterii (wg danych producenta)
? Do 30 godzin słuchania muzyki na baterii (wg danych producenta)
? Dostęp do treści (tylko wersja z WiFi), Email,
? USB 2.0 (kompatybilne z USB 1.1)
?      Obsługiwane formaty plików tekstowych:  PDF, EPUB, TXT, FB2, DJVU , PPT, PPTx, XLS, XLSx, Doc, DOCx, HWP, Pliki Adobe DRM EPUB & PDF
?     Obsługiwane formaty zdjęć: ZIP [JPG, BMP, PNG, GIF]
? Wyświetlanie plików audio: MP3/WMA/OGG
? Kompatybilność: Windows 2K / XP / Vista / 7

Dystrybutorem marki iriver jest MIP (Multimedia Intelligent Products).

Firma MIP (Multimedia Intelligent Products) istnieje od 2002 roku. Jest autoryzowanym dystrybutorem produktów marki iriver. Poza dystrybucją zajmuje się także promocją marki iriver w Polsce. Firma debiutowała jako importer przenośnych odtwarzaczy audio marek iriver oraz exonion. Obecnie zajmuje się autoryzowaną dystrybucją produktów firm: iriver, Cowon, iAUDIO, SoundMAGIC, Cresyn, iGO, Parrot, NuForce, Eten Glofiish, Zepto, MPIO, mobiBLU, DigiDock i wielu innych. MIP jest także wyłącznym importerem kilku z powyższych marek.

Produkty oferowane przez MIP można znaleźć na półkach wielu renomowanych sklepów, takich jak Electro World, MediaMarkt, Saturn, Sferis, MP3Store, RTV EURO AGD, Komputronik, Auchan, Vobis, Carrefour, Avans, Optimus czy w sieciach dystrybucyjnych Action, AB, RRC, FEN. MIP stale współpracuje z najlepszymi polskimi serwisami internetowymi, magazynami oraz telewizjami, dostarczając im sprzęt do testów oraz materiały do publikacji.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.