Monika Wlaźniak dla Portalu 24PR.pl – Portal PR - 24PR
Monika Wlaźniak dla Portalu 24PR.pl

25.10.2010 Kategoria: Agencje PR, Kampania. Autor: ipis

Niedawno założona Fundacja „Jednym Śladem”, działająca na rzecz bezpieczeństwa na drogach, zyskała wsparcie pro bono ze strony agencji GENESIS PR. Redaktor portalu 24PR.pl – Maciej Misiąg przeprowadził rozmowę z Moniką Wlaźniak, Dyrektorem Działu Komunikacji Marketingowej GENESIS PR, na temat planowanych działań oraz specyfiki kampanii promujących bezpieczeństwo w czasie podróży.

24PR.pl: Kto należy do założycieli Fundacji „Jednym Śladem”?

Monika Wlaźniak: Założycielem i Prezesem Fundacji jest Krzysztof Rzepecki (na zdj.) – od lat zawodowo związany z TVP, a prywatnie kierowca 400 kg touringa z tysiącami kilometrów na liczniku.

24PR.pl: Jakie akcje planuje przeprowadzić Fundacja? Jak będą one promowane przez agencję?

M.W.: Na razie planujemy aktywną komunikację z mediami. W miarę powiększania się grona firm i instytucji wspierających, będziemy mogli planować nasze akcje „z większym rozmachem”. Do tej pory uczestniczyliśmy już w targach organizowanych przez Ministerstwo Infrastruktury czy imprezie „Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa”.

24PR.pl:Do kogo skierowane będą działania?

M.W.: Działania skierowane są do wszystkich użytkowników dróg. Ze swoimi akcjami Fundacja chce dotrzeć do jak najszerszej grupy odbiorców, jednak wiadomo, że w zależności od projektu te działania będą skanalizowane. I tak w przypadku, Motocyklowych Patroli Pomocowych, główny nacisk kładziemy na kierowców (i nie tylko jednośladów, ale wszystkich kierowców). Z kolei z projektem zmian w kodeksie ruchu drogowego będziemy kierować komunikację na instytucje państwowe odpowiadające za tego typu działania.

24PR.pl: Przez jaki okres będzie prowadzona akcja wizerunkowa Fundacji?

M.W.: Umowę podpisano na czas nieokreślony.

24PR.pl: Bezpieczeństwo na polskich drogach zawsze budziło wiele zastrzeżeń. Jak skutecznie promować ideę poprawnej jazdy, aby zmniejszyć ryzyko groźnych wypadków?

M.W.: Promowanie bezpiecznej jazdy, szczególnie wśród początkujących kierowców jest elementem, od którego powinny zaczynać się wszystkie kursy na prawo jazdy. Kluczowa jest także edukacja od podstaw na temat zasad ruchu drogowego, m.in.: zwiększenie ilości informacji o bezpiecznym poruszaniu się po drogach i dbaniu o bezpieczeństwo innych uczestników dróg, edukacja od najmłodszych lat o zachowaniu bezpieczeństwa na drodze, noszenie odblasków przez pieszych, szczególnie dzieci. Chcemy podkreślać jak ważne jest otrzymywanie uprawnień do prowadzenia wszystkich pojazdów na drogach, zaczynając od promowania ważności posiadania karty rowerowej, później prawa jazdy, a zwłaszcza prawa jazdy kategorii A. Niestety w Polsce wciąż bardzo wielu motocyklistów porusza się bez uprawnień, a konsekwencje za to przewinienie są dużo mniejsze niż np.: za jazdę rowerem pod wpływem alkoholu. Chcemy wspierać i inicjować kampanie przemawiające w obrazowy sposób (realistyczne), które  zmuszają do myślenia nad skutkami zbyt brawurowej jazdy. Przykładem może być np.: drastyczna, ale zapadająca w pamięć kampania Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Włącz myślenie”. Mamy nadzieję, że systematycznie uda nam się podnosić poziom świadomości o wiedzy naszego społeczeństwa o bezpieczeństwie na drogach.

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.