Nowa inwestycja spółki Ekopol – Portal PR - 24PR
Nowa inwestycja spółki Ekopol

27.10.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

Notowany na rynku NewConnect Ekopol Górnośląski Holding S.A. rozpoczął rozbudowę  i modernizację zakładu przetwórstwa blach cienkich w Piekarach Śląskich. W ramach projektu przewidziano m.in. dobudowę hali produkcyjnej oraz zakup nowoczesnych urządzeń do obróbki blach. Termin uruchomienia zakładu przewidziano do końca marca 2011 roku. Łączna wartość inwestycji wyniesie 1 525 000 zł, z czego środki własne spółki to 775 000 zł. Pozostała kwota – 750 000 zł pochodzi z dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Śląskiego w ramach Priorytetu I „Badanie  i rozwój technologiczny (B+R), innowacje i przedsiębiorczość”.

To bardzo istotna inwestycja, która wychodzi naprzeciw systematyczne narastającemu zapotrzebowaniu na wyroby powstałe z przetworzonych blach z metali kolorowych. Zakres naszej oferty produktowej, którą zamierzamy wytwarzać w zakładzie w Piekarach Śląskich będzie bardzo zróżnicowany od elementów wykorzystywanych do produkcji znaków oraz tablic drogowych po podzespoły stosowane w produkcji urządzeń gospodarstwa domowego. Wpływy uzyskane ze sprzedaży tych produktów przyczynią się do dalszej dywersyfikacji źródeł przychodów spółki, co uniezależniani naszą firmę od potencjalnych zawirowań na rynku paliwowym – mówi Andrzej Piecuch, prezes zarządu Ekopolu Górnośląski Holding S.A. Rozwój przetwórstwa blach z metali kolorowych stanowi znaczące ogniwo w strategii rozwoju firmy. Realizacja tego projektu będzie wiązała się także z zakupem nowoczesnj linii technologicznej do cięcia blach. Umożliwi to pełne wykorzystanie wiedzy oraz doświadczenia naszych pracowników, którzy zyskają możliwość stałego kontaktu z najnowszą technologią stosowaną do obróbki blach.

Ekopol systematycznie korzysta ze środków pomocowych oferowanych przez UE. W październiku 2009 roku spółka uzyskała dotację na na wdrożenie innowacyjnego systemu dystrybucji paliw w województwie śląskim. Dofinansowanie zostało przyznane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa śląskiego na lata 2007-2013. Projekt zostanie zrealizowany do 30.04.2011 roku, a jego całkowita wartość wyniesie 1.830.000 zł.  W ramach tego przedsięwzięcia roku na terenie województwa śląskiego zostało posadowionych kilkanaście mikrostacji zlokalizowanych w: Pyrzowicach, Mierzęcicach, Miasteczku Śląskim, Rudzie Śląskiej, Młynkach(Końskowała), Gliwicach, Kędzierzynie Koźlu,  Tarnowskich Górach, Boronowie, Ciasnej, Koszęcinie, Wodzisławiu Śląskim.

Ekopol Górnośląski Holding S.A. istnieje na rynku od 1989 roku i jest dynamicznie rozwijającym się  przedsiębiorstwem produkcyjno – handlowo – usługowym, które prowadzi działalność na terenie całego kraju, a także za granicą. Odbiorcami produktów, towarów i usług spółki jest około 1000 firm,  z czego 250 stanowi grono jej stałych klientów. Ekopol prowadzi działalność operacyjną w branży paliwowej oraz hutniczej. Ogromny wzrost potencjału spółki znalazł swoje odzwierciedlenie m.in. w debiucie na rynku NewConnect, który nastąpił 27.08.2008 r.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.