Nowy Country Manager Nestlé Bułgaria oraz Dyrektor Sprzedaży Nestlé Polska S.A. – Portal PR - 24PR
Nowy Country Manager Nestlé Bułgaria oraz Dyrektor Sprzedaży Nestlé Polska S.A.

06.10.2010 Kategoria: Kariera. Autor: ipis

Od 1 października 2010 r. Zbigniew Walkiewicz, dotychczasowy Dyrektor Sprzedaży Nestlé Polska i Członek Zarządu Nestlé Polska, objął stanowisko Szefa Rynku Nestlé Bułgaria. Jego funkcje przejął Wojciech Buczak, piastujący do tej pory stanowisko Krajowego Kierownika Kanału Tradycyjnego w Dziale Sprzedaży.Wprowadzone zmiany to awanse na kluczowe dla firmy Nestlé stanowiska. Zbigniew Walkiewicz, nowy Country Manager Nestlé Bułgaria, będzie odpowiedzialny za rozwój biznesu oraz nadzór nad wszystkimi działami Nestlé w Bułgarii. Nowa funkcja będzie wiązała się również z zarządzaniem pracą 2 tys. ludzi. Do nowych obowiązków Wojciecha Buczaka będzie należało zarządzanie sprzedażą na polskim rynku oraz wprowadzanie i rozwój nowych strategii rynkowych. Jego awans wiąże się też z podjęciem funkcji Członka Zarządu Nestlé Polska.

Zbigniew Walkiewicz jest związany z Nestlé od 1994 roku. Przez 3 lata pełnił funkcję Dyrektora Działu Sprzedaży Nestlé na Ukrainie i w Mołdawii. Od 2006 roku w Nestlé Polska pełnił funkcję Dyrektora Sprzedaży, gdzie wdrażał i rozwijał nowe strategie rynkowe. Na nowym stanowisku będzie raportować bezpośrednio do Laurent’a Dereaux, Szefa Regionu Europy Południowo-Wschodniej Nestlé S.A.

Wojciech Buczak rozpoczął pracę w Nestlé w maju 1995 roku w Dziale Sprzedaży Nestlé Polska S.A. i przeszedł wszystkie szczeble kariery. W listopadzie 2006 objął stanowisko Krajowego Kierownika ds. Sprzedaży w Terenie. W czasie pełnienia obowiązków na tym stanowisku,  znacząco przyczynił się do wzmocnienia pozycji rynkowej oraz zwiększenia obrotów Nestlé Polska S.A. poprzez skuteczne, zakończone pełnym sukcesem wprowadzenie gruntownych zmian w zakresie struktury sprzedaży oraz jej efektywności. Na nowym stanowisku będzie raportować bezpośrednio do Stuarta Irvine, Prezesa Nestlé Polska i Krajów Bałtyckich.

Źródło: Nestle

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.