Nowy serwis internetowy Grupy Saint-Gobain – Portal PR - 24PR
Nowy serwis internetowy Grupy Saint-Gobain

26.10.2010 Kategoria: INTERNET. Autor: admin

ArtGoup wygrywa przetarg na kompleksową realizację nowego serwisu korporacyjnego dla międzynarodowego koncernu Saint-Gobain.
Wywodząca się z Francji spółka jest światowym liderem na rynkach związanych z habitatem    i budownictwem.
Przedsiębiorstwo działając na terenie 64 państw należy do grona 100 największych grup przemysłowych. Zajmując się produkcją i dystrybucją materiałów budowlanych, wytwarzaniem specjalistycznych materiałów technicznych oraz produkcją szkła płaskiego i opakowań szklanych, spółka pełni znaczącą rolę w każdym z obsługiwanych sektorów rynku. W kraju Saint-Gobain reprezentuje 10 firm, które zatrudniają łącznie ponad 6 tyś. pracowników.

Należącej do ArtGroup agencji interaktywnej artNewMedia, powierzono całość prac związanych z budową oraz uruchomieniem serwisu dla krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Do zadań agencji należała budowa intuicyjnych układów funkcjonalnych, prace projektowe, programowanie oraz copywriting. Docelowo artNewMedia wykona również wersje językowe nowo powstałej witryny dla państw Delegatury Wschodniej.

Serwis ma wzmacniać wizerunek Saint-Gobain jako lidera rynku budowlanego oraz promować marki wchodzące w skład Grupy. Dodatkowym wymogiem, na który położono szczególny nacisk, była budowa serwisu przyjaznego wyszukiwarkom oraz zgodnego   z zasadami SEO. Specjalnie dla działu HR Saint-Gobain została stworzona aplikacja pozwalająca w łatwy sposób publikować oferty pracy i staży wszystkim jednostkom biznesowym spółki, których aktualnie jest 19.

Witryna działa już pod adresem www.saint-gobain.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.