Nowy standard w zakresie projektorów instalacyjnych – Portal PR - 24PR
Nowy standard w zakresie projektorów instalacyjnych

27.10.2010 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Firma Canon zaprezentowała nowy model projektora z linii XEED charakteryzującej się wysoką wydajnością pracy – WUX4000. Urządzenie to pierwszy projektor z linii XEED wyposażony w wymienne obiektywy oraz funkcję elektrycznego odchylenia obiektywu (lens-shift). Łącząc wyjątkową jakość obrazu i wysoką wydajność z łatwością eksploatacji, WUX4000 stanowi idealne rozwiązanie dla środowisk biznesowych, architektonicznych oraz instytucji edukacyjnych.

Jakość obrazu XEED
XEED WUX4000 wykorzystuje technologię paneli LCOS firmy Canon, dając wierne odwzorowanie kolorów i obraz pozbawiony efektu siatki w natywnej rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200 pikseli). Połączenie ostrego obrazu LCOS i bardzo wysokiej rozdzielczości sprawia, że projektor wyświetla każdy najdrobniejszy szczegół, a mały tekst i cienkie linie widać na nim wyjątkowo wyraźnie. Zastosowanie technologii LCOS w modelu WUX4000 gwarantuje uzyskanie jednolitego koloru i gradacji skali szarości.

Dzięki jasności na poziomie 4000 i kontrastowi 1000:1, Canon WUX4000 bardzo dobrze wyświetla fotografie, oferując znacznie żywsze barwy niż w przypadku wielu innych projektorów instalacyjnych WUXGA. Projektor wyświetla natywny obraz w proporcji 16:10, dzięki czemu jest kompatybilny z urządzeniami PC i Macintosh. Canon WUX4000 to idealne rozwiązania dla sali konferencyjnej, studia, laboratorium lub biura, gdzie wymaga się ostrego i czystego obrazu profesjonalnych prezentacji. 

Szeroka gama środowisk instalacyjnych
WUX4000 spełnia potrzeby szerokiej gamy środowisk instalacyjnych. Ofertę uzupełnia zestaw trzech opcjonalnych obiektywów: standardowego obiektywu ze zmienną ogniskową (RS-IL01ST), długiego obiektywu ze zmienną ogniskową (RS-IL02LZ) oraz szerokokątnego obiektywu ze stałą ogniskową (RS-IL03WF), który jest przystosowany do projekcji tylnej.

Canon WUX4000 posiada funkcję elektrycznego odchylenia obiektywu w poziomie i w pionie (lens-shift), co pozwala ustawić obraz w odpowiedni sposób bez utraty jakości charakterystycznej dla cyfrowej korekcji zniekształceń trapezowych. Jest to szczególnie istotne podczas instalacji, ponieważ urządzenie można właściwie ustawić bez potrzeby wyrównywania osi obiektywu względem środka ekranu, na przykład gdy w instalacji przeszkadzają rozmaite obiekty, takie jak elementy oświetlenia lub klimatyzacji. Projektor można również zainstalować pionowo, aby wyświetlić obraz na podłodze lub suficie.

Łatwa i tania eksploatacja

Jedną z charakterystycznych cech projektora WUX4000 jest łatwość eksploatacji dzięki modułowej budowie pozwalającej na wymianę lampy i filtru powietrza na miejscu. Dzięki temu użytkownik oszczędza czas, ponieważ projektora nie trzeba uprzednio odinstalowywać. Istnieje ponadto możliwość wymiany niektórych filtrów optycznych bez potrzeby nadmiernego demontażu projektora, co eliminuje konieczność skomplikowanego serwisowania.

Osiągnięto również znaczącą poprawę wydajności chłodzenia dzięki optymalizacji wewnętrznej konstrukcji projektora i skierowaniu osobnych strumieni powietrza do lampy i paneli LCOS. Projektor posiada także tryb cichy (Quiet Mode), w którym natężenie hałasu wynosi jedyne 36dBA, co przedłuża żywotność lampy maksymalnie z 3000 do 4000 godzin.

Prosta łączność i integracja
Canon WUX4000 obsługuje PJLink, standardowy protokół służący do uproszczenia instalacji projektorów i systemów sterowania oferowanych przez różnych producentów. Dzięki temu projektor WUX4000 można z łatwością zintegrować w środowiskach mieszanych, a także zastąpić nim projektor aktualnie używany w danym systemie.

WUX4000 można również podłączyć bezpośrednio do sieci dla potrzeb kontroli i nadzoru. Jest on wyposażony w pilota, który można zaprogramować na jeden z czterech różnych kanałów podczerwieni, co pozwala na niezależną obsługę wielu projektorów WUX4000 w tym samym pomieszczeniu. Pilot może również działać na wszystkich czterech kanałach IR jednocześnie.

WUX4000 zapewnia jakość obrazu i jasność dorównujące droższym projektorom instalacyjnym WUXGA. Pierwsze opinie naszych partnerów są pozytywne i sugerują, że wielu dystrybutorów czekało właśnie na taki produkt” – mówi Julian Rutland, dyrektor działu produktów i usług komunikacji wizualnej w firmie Canon Europe.

Najważniejsze cechy projektora XEED WUX4000:
•        Natywna rozdzielczość WUXGA (1920 x 1200 pikseli) i pełna obsługa Full HD (1080p)
•        Ostrość obrazu dzięki technologii LCOS
•        Jasność 4000 lumenów i kontrast 1000:1
•         Elektryczne odchylenie obiektywu w poziomie i w pionie (lens shift), regulacja wielkości (zoom) i ostrości (focus)
•        Trzy opcjonalne obiektywy
•        Port DVI i łącze HDMI™ do przesyłania obrazu cyfrowego
•         Port sieciowy obsługujący protokół PJLink do kontroli i nadzoru

Canon Europa

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.