PanMedia Western dla WWF – Ryś wraca do puszczy – Portal PR - 24PR
PanMedia Western dla WWF – Ryś wraca do puszczy

25.10.2010 Kategoria: Kampania, Reklama. Autor: ipis

We wtorek 26 października startuje kampania reklamowa WWF pt. „Ryś wraca do puszczy”.  Za kreację w TV odpowiada agencja Rosenbot, za reklamy prasowe Arteplaza, zaś za planowanie i zakup mediów dom mediowy PanMedia Western.

Celem kampanii jest edukacja społeczeństwa oraz pozyskanie funduszy, dzięki którym możliwe będzie dalsze zwiększanie populacji ginących rysi. – Przybliżamy Polakom problem tych zagrożonych zwierząt i prosimy każdego o wsparcia finansowe. Tylko tak wspólnie możemy uratować polskie rysie – wyjaśnia Sylwia Kobayashi, kierownik ds. pozyskiwania funduszy WWF Polska. WWF aktywnie chroni rysie już od 3 lat. Projekt jest zaplanowany na kolejne 4 lata i dlatego potrzebna jest pomoc. Dotąd udało się zwiększyć populację rysi w Puszczy Piskiej na Mazurach, gdzie dzięki działaniu WWF w naturalnych warunkach przyszło na świat kilka młodych rysi.

Kampania potrwa przez 5 tygodni. – Kanały komunikacji zostały zaplanowane w oparciu o konsumpcję mediów grupy docelowej, tak aby kampania dała jak największy odzew potencjalnych darczyńców – wyjaśnia Anna Brożyna, media planner/buyer PanMedia Western.

Kampania „Ryś wraca do puszczy” będzie realizowana w telewizji (TVN, TVP, TV4 oraz w stacjach niszowych z grupy TVN i At Media), w prasie („Newsweek”, „Polityka”) oraz internecie.

Nie ujawniono budżetu kampanii.

Idea akcji

Rysie pełnią bardzo ważną rolę „selekcjonera zwierząt”. Zmniejszając nadmiar zwierząt kopytnych, przyczyniają się do utrzymania równowagi w przyrodzie. Obecnie są zagrożonym gatunkiem. Z Puszczy Piskiej (lasów Napiwodzko-Ramudzkich) rysie praktycznie zniknęły w latach 80-tych XX-wieku więc stabilna populacja rysia nie może zostać w sposób naturalny odbudowana. Pozostałe rysie żyją w Karpatach i Puszczy Białowieskiej ale jest ich w sumie tylko 200. WWF chce przywrócić rysie do lasów mazurskich i podejmuje w tym kierunku aktywne działania. WWF już od 3 lat pracuje nad odtworzeniem ich populacji. Wykorzystywana jest do tego specjalna metoda reintrodukcji, która pozwoli powrócić tym zwierzętom w miejsca, gdzie jeszcze nie tak dawno żyły. Dzięki metodzie reintrodukcji „born to be free” zostało wypuszczonych do środowiska naturalnego już 8 rysi. WWF wystąpił o dotację finansową z funduszy europejskich na 3 kolejne lata projektu.

Spot reklamowy kampanii można znaleźć pod linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=s1LjHlZj8P0

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.