PARTEX S.A podpisał Umowę Dystrybucyjną z firmą Eurobatt Sp. z o.o. – Portal PR - 24PR
PARTEX S.A podpisał Umowę Dystrybucyjną z firmą Eurobatt Sp. z o.o.

21.10.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

Zgodnie z ubiegłotygodniowymi zapowiedziami  PARTEX SA zawarł Umowę Dystrybucyjną z jednym z większych producentów baterii – spółką Eurobatt Sp. z o.o.
Umowa Dystrybucyjna zostaje zawarta na czas nieokreślony z jednomiesięcznym okresem wypowiedzenia. Na podstawie ww. Umowy PARTEX S.A  będzie prowadził dystrybucje baterii alkalicznych i akumulatorowych. Szacowana wartość rocznego obrotu produktami firmy Eurobatt Sp. z o.o. została określona na poziomie 400 tys. zł.

Umowa Dystrybucyjna jest istotna dla działalności PARTEX S.A z uwagi na realizację jednego z punktów strategii podanej w dokumencie informacyjnym. Wzbogacenie oferty handlowej o nową grupę produktów pozwoli na poszerzenie bazy klientów oraz większy obrót z dotychczasowymi partnerami, co przełoży się na wysokość generowanych przychodów.

Przedmiotem działalności Partex S.A. jest sprzedaż hurtowa materiałów wykończeniowych, takich jak listwy przypodłogowe, boazeria ścienna, parapety, deski i panele podłogowe, podkłady pod panele oraz wiele innych akcesoriów budowlanych. Spółka jest również producentem profili aluminiowych i mosiężnych do glazury, gresu, wykładzin i progów. Spółka dysponuje projektami matryc i zastrzeżonymi wzorami produktów własnych, a także parkiem maszynowym umożliwiającym produkowanie wysokiej jakości profili w ilościach ok.400 tyś. mb rocznie.

Odbiorcami produktów sprzedawanych przez Partex S.A. są hurtownie materiałów budowlanych i sklepy detaliczne prowadzące sprzedaż glazury i produktów do wyposażenia wnętrz. Spółka działa na obszarze Polski centralnej i wschodniej (województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie, mazowieckie oraz częściowo kujawsko-pomorskie, łódzkie, świętokrzyskie i małopolskie).

Spółka debiutowała na rynku NewConnect 6 października 2010. Środki pozyskane z emisji akcji PARTEX S.A. sukcesywnie przeznacza na kapitał obrotowy, co w realiach rynku materiałów budowlanych przekłada się na:

  • uzyskanie od dostawców korzystniejszych warunków handlowych (zwłaszcza większych rabatów);
  • rozszerzenie oferty handlowej poprzez wprowadzenie nowych produktów;
  • stała powiększanie liczby odbiorców (w tym poprzez rozszerzenie obszaru działania).

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.