Polska aplikacja do czytania i kupowania ebooków w App Store – Portal PR - 24PR
Polska aplikacja do czytania i kupowania ebooków w App Store

11.10.2010 Kategoria: INTERNET, Technologie. Autor: ipis

Od 28 września użytkownicy telefonów iPhone mogą pobrać bezpłatną aplikację polskiej księgarni bezkartek.pl.Aplikacja umożliwia korzystanie z zasobów księgarni internetowej www.bezkartek.pl.
Podstawowe funkcje programu to:

  • logowanie do aplikacji za pomocą konta www.bezkartek.pl,
  • możliwość założenia nowego konta bezpośrednio z aplikacji,
  • przeglądanie zasobów księgarni: przeglądanie książek podzielonych na kategorie tematyczne, wyszukiwanie wg tytułu lub nazwiska autora,
  • przeglądanie informacji o książkach,
  • dostęp do książek zakupionych w ramach swojego konta www.bezkartek.pl,
  • czytnik książek i audiobooków (aktualnie obsługiwane typy plików, to pdf i mp3),
  • automatyczne zakładki: aplikacja zapamiętuje ostatnią czytaną stronę książki lub minutę/sekundę odsłuchiwanego audiobooka.

Do przeglądania zasobów księgarni, pobierania zakupionych książek oraz dokonywania zakupów konieczny jest dostęp iPhone’a do Internetu. Za wybrane książki można zapłacić w złotówkach za pośrednictwem systemu płatności Dotpay.  Pobrane publikacje można czytać lub słuchać bez podłączenia do sieci, co jest szczególne wygodne  np. podczas podróży.

Dzięki aplikacji użytkownicy iPhonów uzyskali łatwy dostęp do prawie dwóch tysięcy polskich ebooków,  audiobooków i gazet. W ofercie możemy znaleźć publikacje takich wydawnictw jak W.A.B, Nowy Świat, Oficyna Wydawnicza Impuls, Harlequina, Mira, LektorKlett, Polskie Wydawnictwa Encyklopedyczne, Oficyna Wydawnicza Branta, Wydawnictwo Placet, Biblioteka Moderatora i wiele innych.

Jak zapowiada Prezes Spółki Andrzej Wychowaniec –  to dopiero pierwszy krok firmy w kierunku ekspansji na urządzenia mobilne. Aktualnie bezkartek.pl pracuje nad aplikacjami dedykowanymi na tablety iPad, telefony z systemem Android i niektóre czytniki książek elektronicznych.

Szacowana ilość iPhonów dostępnych na polskim rynku to około 300 tyś. sztuk stale się powiększa, co z pewnością przyczyni się do dynamicznego rozwoju rynku ebooków w Polsce. Aplikacja jest dostępna pod adresem: http://itunes.apple.com/pl/app/bezkartek/id393725529#

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.