Polski znaczek nagrodzony w Brazylii – Portal PR - 24PR
Polski znaczek nagrodzony w Brazylii

08.10.2010 Kategoria: Konkursy. Autor: admin

Znaczek Poczty Polskiej „65. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego”, wyprodukowany przez Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych, zwyciężył na międzynarodowym konkursie Stowarzyszenia Rządowych Producentów Znaczków Pocztowych w kategorii technik kombinowanych.

Autorem projektu zwycięskiej emisji jest artysta plastyk Paweł Myszka, natomiast autorem rytu jest Przemysław Krajewski. Na znaczku znajduje się płonący Prudential – najwyższy w ówczesnej Warszawie, drugi pod względem wysokości w Europie, budynek angielskiego towarzystwa ubezpieczeniowego.

Zwycięski znaczek został wyemitowany w ubiegłym roku i wyprodukowany w PWPW w nakładzie 300 tys. sztuk w dwóch technikach: stalorytniczej (1 kolor) i rotograwiurowej (2 kolory).

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. od wielu lat jest producentem znaczków Poczty Polskiej. W portfolio firmy znajdują się m.in. znaczki zapachowe, w kształcie trójkąta, z suchym tłoczeniem, znaczki z nadrukiem naniesionym za pomocą niekonwencjonalnych farb oraz poddruki, służące do wykonania znaczków personalizowanych.

Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.