ARiMR dla rolników gospodarujących w trudnych warunkach – Portal PR - 24PR
ARiMR dla rolników gospodarujących w trudnych warunkach

27.10.2010 Kategoria: Finanse firmy. Autor: ipis

Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa trafiło w tym roku ponad 700 tys. wniosków o przyznanie tzw. dopłat ONW. Jest to specjalne wsparcie przeznaczona dla tych rolników, którzy prowadzą działalność na obszarach górskich lub w terenie o niekorzystnych warunkach gospodarowania.

Od 18 października, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, ARiMR rozpoczęła realizację tych dopłat, a już do 26 października około 390 tys. rolników otrzymało takie płatności. ARiMR przekazała na ich na konta bankowe ponad 560 milionów złotych. W pierwszej kolejności płatności ONW trafią do rolników poszkodowanych przez tegoroczne powodzie.

Jest to z pewnością w historii ARiMR rekordowe tempo realizacji dopłat ONW. Tak sprawne wypłacanie tych płatności jest możliwe dzięki bardzo dobrej organizacji i zaangażowaniu pracowników ARiMR. Już bowiem niemal wszystkie 700 tys. takich wniosków złożonych wiosną przez rolników, zostało przez Agencję zweryfikowane, a ponad 540 tys. wnioskodawców otrzymało już z ARiMR decyzję przyznającą im dopłaty ONW.

Także w dalszym okresie Agencja będzie sprawnie realizowała dopłaty ONW. Zaplanowane bowiem zostało, że do końca 2010 r. na konta bankowe beneficjentów zostanie przekazane około 1,1 miliarda zł z łącznej kwoty wsparcia wynoszącej około 1,3 miliarda zł. Pozostałe blisko 200 milionów złotych z dopłat ONW trafi do rolników na początku przyszłego roku.

Departament Komunikacji Społecznej ARiMR

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.