Prefabrykowane domy keramzytowe coraz popularniejsze w Polsce – Portal PR - 24PR
Prefabrykowane domy keramzytowe coraz popularniejsze w Polsce

28.10.2010 Kategoria: Budownictwo. Autor: admin

Doświadczenie pokazuje, że domy wykonane z keramzytu się nie tylko tańsze w budowie, ale także oszczędniejsze w eksploatacji niż domy wybudowane metodami tradycyjnymi. Wszystkie parametry tego wypalanego w wysokiej temperaturze, ekologicznego materiału, takie jak współczynnik przenikania ciepła lub jego dźwiękoszczelność są lepsze od parametrów cegły, betonu komórkowego lub drewna.

Keramzyt jest lekkim kruszywem wytwarzanym z gliny i wypalanym w temperaturze ponad 1200°C. W procesie produkcyjnym traci wszystkie szkodliwe składniki, przez co jest materiałem zdrowym i ekologicznym. Charakteryzują go doskonałe parametry izolacyjne, jest to także materiał idealnie dźwiękoszczelny, odporny na mróz oraz niepalny. Wykazuje dużą odporność na działanie gnilne i zagrzybienie. Dzięki tym właściwościom dom z keramzytu jest bezpieczny, wygodny oraz tani w użytkowaniu.

 „Współczynnik przenikania ciepła dla keramzytu wynosi od 0,08 do 0,1 W/mK, co oznacza, że dom wykonany z tego materiału jest znacznie cieplejszy niż domy wykonane z innych materiałów, takich jak cegła (0,16 – 0,29 W/mK), beton komórkowy (0,13-0,2 W/mK), drewno (>0,29W/mK) czy też silikaty (0,8 – 1,0W/mK). Przekłada się to na mniejszą ilość izolacji niezbędnej do ocieplenia domu oraz niższe koszty jego ogrzania.” – mówi Tomasz Kubrycht, właściciel firmy Budwesta.

Technologia oparta na prefabrykatach pozwala na duże oszczędności już na etapie budowy. Idealnie gładkie ściany wykonane z prefabrykatów ułatwiają nałożenie izolacji oraz nie wymagają zastosowania wewnętrznych tynków. Natomiast fabryczne umieszczenie w ścianach rurek na instalację elektryczną oraz bruzd na instalacje wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną oraz grzewczą sprawia, że prace wykończeniowe przebiegają bez zakłóceń. Budowa domu w tej technologii możliwa jest o każdej porze roku, także zimą.

Budwesta to firma budująca domy jednorodzinne przy użyciu prefabrykowanych płyt keramzytowych.  Dzięki zastosowanej technologii domy powstają w rekordowo krótkim czasie: w 3 miesiące. Rosnące doświadczenie, oraz stosowanie sprawdzonych rozwiązań budowlanych sprawiło, że firma zyskała zaufanie klientów. Działalność firmy obejmuje zachodnią Polskę – województwa: dolnośląskie, wielkopolskie, lubuskie oraz zachodniopomorskie.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.