Puchar Mistrzów UEFA trafił do Warszawy – Portal PR - 24PR
Puchar Mistrzów UEFA trafił do Warszawy

01.10.2010 Kategoria: sponsoring, Sport. Autor: ipis

Od 1 do 3 października 2010 r. na warszawskim Placu Konstytucji gości Puchar Mistrzów UEFA wraz z gwiazdami europejskiej i polskiej piłki nożnej. Trofeum jest w Polsce po raz pierwszy. Podczas trzech dni imprezy można zrobić sobie zdjęcie z Pucharem i zobaczyć wiele cennych pamiątek Ligi Mistrzów UEFA. W piątek w Miasteczku Trophy Tour można się spotkać i porozmawiać m. in z Luisem Figo i Peterem Schmeichelem – gwiazdami największych europejskich klubów. Na uczestników również przez cały weekend czeka mnóstwo sportowych atrakcji. Dla zwiedzających miasteczko Trophy Tour przygotowano wiele niespodzianek. Oprócz możliwości zobaczenia na żywo samego Pucharu, o który każdego roku walczą 32 najlepsze europejskie drużyny, goście mogą wziąć udział w wielu konkursach i zabawach. W miasteczku można spotkać Luisa Figo – ambasadora UniCredit w UEFA Champions League, a także Petera Schmeichela – legendarnego bramkarza Manchesteru United, który w Warszawie jest ambasadorem UEFA. Wśród gwiazd nie brakuje też Polaka. Przez cały weekend fani mogą porozmawiać z Józefem Młynarczykiem,  jednym z nielicznych Polaków, który miał okazję wygrać Puchar Mistrzów UEFA z drużyną FC Porto i wznieść to trofeum do góry.

Ten wymarzony Puchar, który po raz pierwszy odwiedza Polskę i Warszawę, zrobiony jest ze srebra i waży 7,5 kg. Pierwszy raz unieśli go w geście triumfu piłkarze Celticu Glasgow w 1967 roku. W ponad 50-letniej historii Pucharu Mistrzów, trofeum zostało zdobyte jedynie przez 21 klubów. W ostatnich 20 latach tylko Milanowi udało się je obronić – wygrał Puchar Mistrzów w 1989 i 1990 roku. Najwięcej, bo aż 9, zwycięstw w finałowych meczach odniósł Real Madryt, na drugim miejscu są piłkarze Milanu – 7 wygranych, natomiast na trzecim, Liverpoolu – 5 wygranych.

– Sponsoring rozgrywek sportowych należy do najbardziej skutecznych form promowania marki, a piłka nożna to najpopularniejszy sport na świecie, który wyzwala niesamowite emocje – mówi Alicja Kornasiewicz, Prezes Zarządu Banku Pekao SA. I dodaje: – Wybraliśmy sponsoring Ligi Mistrzów UEFA, gdyż te rozgrywki perfekcyjnie łączą klientów całej Grupy Unicredit, obecnej w 22 europejskich krajach. Uznaliśmy, że partnerstwo jednej z największych grup bankowych w Europie, UniCredit i lidera polskiej bankowości, Banku Pekao, z Ligą Mistrzów UEFA, jest naturalnym partnerstwem.

Pierwsza edycja Trophy Tour odbyła się w 2009 roku. Puchar UEFA Champions League przejechał przed rokiem ponad 4 tysiące kilometrów, odwiedzając od 16 września do 17 października 2009 roku Mediolan, Zagrzeb, Budapeszt, Bukareszt oraz Sofię. W tym czasie miasteczka Trophy Tour zwiedziło ponad 90 tys. kibiców.

Paolo Fiorentino, wiceprezes UniCredit, podsumowując pierwszy sezon partnerstwa Ligi Mistrzów i UniCredit powiedział: – Pierwszy sezon sponsoringu Ligi Mistrzów UEFA był dla nas bardzo udany w zakresie widoczności, świadomości marki i zaangażowania ludzi. Cieszymy się z nadejścia kolejnego ekscytującego sezonu, w którym Puchar Ligi Mistrzów UEFA odbędzie podróż do pięciu nowych krajów, czekając na finał w Londynie w maju 2011 r. Ponadto jesteśmy szczęśliwi, że Luis Figo został naszym Oficjalnym Ambasadorem UniCredit w Lidze Mistrzów UEFA. Będzie on odgrywał ważną rolę we wszystkich naszych inicjatywach.

– Uczestniczenie w Trophy Tour jako Oficjalny Ambasador UniCredit w Lidze Mistrzów UEFA to dla mnie wielki zaszczyt. Inicjatywa przywiezienia Pucharu do różnych krajów jest specjalnym prezentem dla kibiców piłki nożnej i ciszę się, że towarzyszę promocji Podróży Pucharu Ligi Mistrzów UEFA zorganizowanej przez UniCredit –  powiedział w Warszawie Luís Figo.

Wielkie Otwarcie miasteczka UEFA Champions League Trophy Tour pod patronatem UniCredit nastąpiło 1 października 2010 r. o godz. 13:30 na Placu Konstytucji w Warszawie. Miasteczko będzie czynne aż do niedzieli, 3 października.

Obecność Pucharu w Warszawie jest częścią trasy UEFA Champions League Trophy Tour pod patronatem UniCredit. UniCredit jest jednym z sześciu głównych sponsorów Ligi Mistrzów UEFA. Oprócz Warszawy Puchar odwiedził w Polsce Wrocław (28.09.2010), Kraków (29.09.2010) oraz Poznań (29.09.2010). Po tygodniu spędzonym w Polsce, ciężarówka z Pucharem pojedzie w dalszą drogę na Słowację (8-10.10.2010), a trasa UEFA Champions League Trophy Tour pod patronatem UniCredit zakończy się w Austrii (14-17.10.2010).

Najświeższe informacje o UEFA Champions League Trophy Tour pod patronatem UniCredit można znaleźć na www.facebook.com/UniCreditChampions

Źródło: BANK PEKAO SA

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.