SGI oddaje do użytku biurowiec UNIQA – Portal PR - 24PR
SGI oddaje do użytku biurowiec UNIQA

27.10.2010 Kategoria: NIERUCHOMOŚCI. Autor: admin

 Szczeciński deweloper SGI Baltis oddał do użytku biurowiec przy Al. Jerozolimskich w Warszawie. Obiekt będzie siedzibą UNIQA Real Estate AG – filii jednej z wiodących grup ubezpieczeniowych w Europie. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w listopadzie 2008 r., a zakończyła we wrześniu 2010 r. Szacowana jej wartość wynosi 60 mln zł.

 SGI  Baltis oddało  do użytku nowoczesny biurowiec przy Al. Jerozolimskich, w którym swoją siedzibę będzie miała firma UNIQA Real Estate AG. Transakcja między deweloperem a ubezpieczycielem obejmowała sprzedaż projektu inwestycji wraz z gruntem przy Al. Jerozolimskich, a także budowę obiektu i jego wykończenie.  Dzięki swojej nowej filii w Polsce, spółka UNIQA Real Estate AG poszerzyła portfolio inwestycji w regionie Europy Środkowo -Wschodniej.

„Projekt został stworzony i wykonany z myślą o indywidualnych potrzebach klienta. Charakteryzuje się dużą funkcjonalnością z możliwością dowolnej aranżacji przestrzeni wewnątrz budynku oraz doskonałą lokalizacją w bliskiej odległości od centrum miasta oraz dobrym połączeniem z pozostałymi dzielnicami Warszawy,  w tym z warszawskim lotniskiem im. Fryderyka Chopina” – powiedział Grzegorz Kawecki, Wiceprezes SGI Baltis.

 Projekt inwestycji opracowany został przez Pracownię Architektoniczną Kazimierski i Ryba. Biurowiec liczy 6 kondygnacji, a jego powierzchnia całkowita wynosi blisko 12 000 m².  Wysoką jakość i nowoczesność architektury podkreśla fasada wykonana z zespolonego szkła i naturalnego kamienia. Budynek wyróżniają  dwie ramy wychodzące poza elewacje budynku, które stwarzają wrażenie większej bryły. Do dyspozycji firmy UNIQA oddane zostały również powierzchnie usługowe o wielkości 190 m² oraz 85 miejsc parkingowych, zarówno w podziemnej kondygnacji, jak i na parterze.

To jedna z trzech inwestycji biurowych SGI Baltis w stolicy. Obecnie trwają prace na terenie obiektu znajdującego się przy ul. Czerniakowskiej, gdzie powstaje nowoczesny, sześciokondygnacyjny biurowiec o powierzchni 9 400 m². Inwestycja rozpoczęła się na początku października 2010 r., a jej zakończenie planowane jest w połowie 2012 roku. SGI dotychczas w Warszawie oddało do użytku biurowiec Comfort Offices, znajdujący się również przy ul. Czerniakowskiej i sąsiadujący z nowopowstającym budynkiem. Comfort Office jest obecnie siedzibą Ministerstwa Sprawiedliwości i Sądu Okręgowego.

 SGI Baltis jest firmą specjalizującą się w budowie wysokiej jakości apartamentów, mieszkań i obiektów biurowych. Prowadzi obecnie 10 projektów na terenie całego kraju m.in.
w Warszawie, Szczecinie, Łodzi, Słupsku, Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu. Posiada kapitał własny o wartości ponad 350 mln PLN, co stanowi gwarancję stabilności firmy. Wraz z Porta Drzwi oraz Invest Komfort, SGI Baltis należy do działającej od 1990 r. Grupy Kapitałowej Baltis Investment S.A., która wybudowała m.in. najwyższy w Polsce 40-piętrowy apartamentowiec w Gdyni – Sea Towers. Firma SGI Baltis w 2008 roku otrzymała tytuł Najlepszego Pracodawcy w badaniu Hewitt Associates. Wielokrotnie  była też nagrodzona w konkursach branżowych, zdobywając m.in. takie nagrody jak: Kryształowy Deweloper, Kryształowe Apartamenty czy Srebrne Wiertło. Firma została też wyróżniona w ogólnopolskim rankingu najszybciej zwiększających swą wartość przedsiębiorstw – Diamenty Forbesa 2009. SGI Baltis  jest  członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich.

On Board Public Relations

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.