Tyskie, LECH i Żubr bez zarzutu – Portal PR - 24PR
Tyskie, LECH i Żubr bez zarzutu

23.10.2010 Kategoria: Kulinaria. Autor: admin

Tyskie, LECH, Żubr i inne produkowane przez Kompanię Piwowarską piwa spełniają wszelkie rygorystyczne normy jakościowe i prawne.  Dowodzą tego liczne zewnętrzne kontrole, w tym również ta przeprowadzona przez IJHARS, o której ostatnio często wspominają media.

Kompania Piwowarska (KP), lider rynku piwa i producent najpopularniejszych w Polsce piw, takich jak Tyskie, Żubr czy LECH, z zadowoleniem przyjęła opublikowany we wrześniu raport o jakości dostępnych na rynku polskich piw przygotowany przez Inspekcję Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych.  Wszystkie poddane kontroli piwa KP pomyślnie przyszły testy jakościowe, dzięki czemu nie postawiono żadnych zarzutów wobec jakiegokolwiek z jej produktów.

Inspektorzy IJHARS skontrolowali 77 partii piwa w 27 podmiotach, co stanowi ułamek naszego rynku. Polski rynek piwa to ponad 34 mln hl rocznie, z czego 90% jest produkowane w browarach, takich jak te należące do KP, gdzie do produkcji wykorzystuje się najnowsze technologie i procesy zgodne z rygorystycznymi standardami, dzięki którym produkowane są idealnie czyste i smakowo stabilne gatunki piwa.

Do jakości naszych piw przywiązujemy ogromną uwagę i dbamy o nią na każdym etapie produkcji, a nawet po opuszczeniu przez nie bram naszych zakładów. Dodatkowo, na bieżąco jesteśmy kontrolowani przez różnego rodzaju instytucje zewnętrzne. Kontrola Inspekcji Jakości Handlowej jest jedną z wielu, jakie w roku przechodzimy w naszych browarach.  I zarówno ocena inspektorów IJHARS, jak i każdej innej organizacji badającej nasze piwa pod względem jakości i bezpieczeństwa produktu nie wskazała na jakiekolwiek błędy czy niezgodności związane z normami prawnymi czy sanitarnymi.” – mówi rzecznik prasowy KP, Paweł Kwiatkowski.

 W systemowym dbaniu o jakość w browarach Kompanii Piwowarskiej w Poznaniu, Tychach i Białymstoku pomagają restrykcyjnie przestrzegane normy. Działalność produkcyjną prowadzi zgodnie z rygorystycznymi standardami World Class Manufacturing (WCM). Reprezentuje on filozofię pracy na światowym poziomie, która skupia się na kliencie, rynku i konkurencji.

Narzędziem wspierającym strategię w zarządzania jakością i bezpieczeństwem zdrowotnym produktów jest w Kompanii Piwowarskiej Zintegrowany System Zarządzania Ryzykiem, którego elementami są: System Zarządzania Jakością (QMS) opracowany w oparciu o wymagania normy ISO 9001, System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności (FSMS) wdrożony zgodnie z wymaganiami nowego międzynarodowego standardu ISO 22000, uwzględniającego m.in. zasady systemu HACCP, System zarządzania środowiskowego (EMS) wdrożony i funkcjonujący zgodnie z wymaganiami normy ISO 14001.

Pozytywne wyniki przeprowadzanych systematycznie kontroli potwierdzają niezmienną i wysoka jakość produktów i skuteczność stosowanych systemów. To również obiektywna gwarancja jakości dla naszych konsumentów.

Kompania Piwowarska

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.