11-calowy notebook ThinkPad Edge od firmy Lenovo – Portal PR - 24PR
11-calowy notebook ThinkPad Edge od firmy Lenovo

17.11.2010 Kategoria: Technologie. Autor: biuro prasowe

Wielkość i cena netbooka, wydajność i funkcje komputera dla małych i średnich firm.

Już wkrótce, na polskim rynku pojawi się 11-calowy notebook ThinkPad Edge — najmniejszy i najlżejszy model z rodziny ThinkPad Edge. Ten przeznaczony dla małych i średnich firm notebook jest ultraprzenośny, wydajny i funkcjonalny ma niewielkie rozmiary i przystępną cenę.

„Podobnie jak w dużych przedsiębiorstwach, klienci z małych firm chcą mieć wydajne i funkcjonalne notebooki, które jednocześnie pasują do ich stylu i mają odpowiednią cenę” — powiedział Dilip Bhatia, wiceprezes ds. marketingu linii ThinkPad firmy Lenovo. „Dlatego właśnie stworzyliśmy 11-calowy notebook ThinkPad Edge z najnowszymi procesorami do pracy wielozadaniowej, łącznością 3G do komunikacji niezależnie od miejsca, a także dodatkowymi funkcjami przydatnymi w biznesie, takimi jak kamera działająca przy słabym oświetleniu”.

Mała waga i rozmiary, duża elegancja i funkcjonalność

Ten przypominający rozmiarami książkę notebook waży zaledwie 1,3 kg1, dzięki czemu można go nosić swobodnie w torebce lub aktówce. Ekran o przekątnej 11,6 cala umożliwia swobodną pracę nad dokumentami i prezentacjami, a za pośrednictwem złącza wideo HDMI można podłączyć notebook do telewizora, aby oglądać filmy o jakości HD. Na pełnowymiarowej, nowoczesnej i odpornej na zalanie klawiaturze ThinkPad można wygodnie pisać przez cały dzień. Standardowa kamera działająca przy słabym świetle umożliwia proste prowadzenie biznesowych wideokonferencji oraz kontakt z rodziną i znajomymi. 11-calowy notebook ThinkPad Edge jest dostępny w dwóch kolorach: Midnight Black Glossy (czarny błyszczący) i Heatwave Red Glossy (czerwony błyszczący).

Wszechstronny i wydajny

11-calowy notebook ThinkPad Edge działający z ultraniskonapięciowymi procesorami Intel Core i3 zapewnia szybką interakcję podczas pracy. Użytkownicy mogą pracować na nim niemal cały dzień dzięki siedmiogodzinnemu okresowi działania baterii2 oraz łączyć się z bezprzewodowymi hotspotami za pośrednictwem łączności Wi-Fi albo korzystać z sieci 3G przy użyciu technologii Qualcomm Gobi. Tylko komputery Lenovo wyposażone w różne biznesowe wersje systemu Windows 7 mają certyfikat Enhanced Experience for Windows 7, który świadczy m.in. o tym, że uruchamiają się znacznie szybciej niż niezoptymalizowane komputery o identycznej konfiguracji. Takie dodatki, jak 3 gniazda USB oraz czytnik kart multimedialnych 4-w-1, ułatwiają łączność z urządzeniami peryferyjnymi, np. zewnętrznymi dyskami twardymi czy aparatami fotograficznym, oraz ładowanie. Użytkownicy mogą zwiększyć liczbę połączeń przy użyciu opcjonalnego koncentratora Lenovo USB Power Hub, który łączy w sobie 65-watowy zasilacz z czterema gniazdami USB do jednoczesnego ładowania notebooka oraz łączenia i ładowania innych urządzeń.

Ceny i dostępność3
11-calowy notebook ThinkPad Edge będzie dostępny w sprzedaży w listopadzie br. za pośrednictwem partnerów biznesowych firmy Lenovo. Ceny modeli rozpoczynają się od 547 EUR netto. Koncentrator Lenovo USB Power Hub jest także już dostępny w cenie 57,99 EUR netto.

1Z baterią 3-ogniwową.
2Z baterią 6-ogniwową.
3Ceny nie obejmują podatków ani kosztów wysyłki, mogą ulec zmianie bez powiadomienia i podlegają określonym warunkom. Ceny sprzedawców mogą się różnić. Cena nie obejmuje wszystkich reklamowanych funkcji. Wszystkie oferty są uzależnione od dostępności. Lenovo zastrzega sobie prawo do zmiany oferty i specyfikacji produktów w dowolnym czasie i bez powiadomienia.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.