200 mln złotych obrotu w rok – pierwsze urodziny Walutomat.pl – Portal PR - 24PR
200 mln złotych obrotu w rok – pierwsze urodziny Walutomat.pl

20.11.2010 Kategoria: OSOBISTE. Autor: biuro prasowe

Walutomat – pierwsza w Polsce społecznościowa platforma walutowa – ma już rok. W tym okresie z serwisu skorzystało ok. 12 000 użytkowników, którzy wymienili pomiędzy sobą waluty warte ok. 200 mln złotych.

Walutomat to społecznościowy system wymiany walut pomiędzy użytkownikami Internetu, który pozwala na eliminację pośrednictwa banków i kantorów. Wymiana następuje po kursie średnim lub ustalonym przez użytkowników. Wartość miesięcznych wymian sięga 25–30 mln złotych. Większość tej kwoty to wymiany dokonywane przez klientów biznesowych, takich jak kantory, biura podróży i firmy produkcyjne oraz handlowe.
Pierwszy rok upłynął na budowaniu zaufania do serwisu, dopracowywaniu procedur obsługi klienta i rozwiązań technicznych na stronie. Największym wyzwaniem było jednak wprowadzenie opłat – mówi Adrian Łaźniewski, rzecznik prasowy Walutomat.pl. – Najlepszym dowodem na to, że się udało jest to, że cały czas rośnie liczba użytkowników – dodaje.

W kolejnym roku działalności serwis zamierza skupić się na uproszczeniu korzystania z platformy głównie poprzez rozszerzenie listy banków, których przelewy obsługiwane są bez opłat i natychmiastowo.

Z okazji pierwszych urodzin serwis przygotował konkurs dla użytkowników, w którym zadaniem jest wytypowanie kursów walut. W jego ramach rozegrane zostaną  jeszcze 2 niezależne rundy, w których typowane będą kolejno kursy dolara amerykańskiego oraz franka szwajcarskiego. Zwycięzcą rundy zostanie osoba, która przez cztery kolejne dni tygodnia najtrafniej wytypuje średnie kursy danej waluty. Na zwycięzcę każdej rundy czekają nagrody w postaci tabletów iPad. Pierwsze kursy dolara należy wytypować do godziny 23.59 21 listopada 2010 r.

Zgłoszenia i regulamin konkursu na stronie internetowej.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.