ADP finalizuje transakcję z Byte Software House we Włoszech – Portal PR - 24PR
ADP finalizuje transakcję z Byte Software House we Włoszech

03.11.2010 Kategoria: Wieści za spółek. Autor: admin

ADP, światowy dostawca usług naliczania płac i administracji kadrowej, lider na polskim rynku (wg raportu IDC 2010), poinformowała, że sfinalizowana została transakcja z Sofipa SGR, akcjonariuszem firmy Byte Software House (BSH), w wyniku której ADP stała się posiadaczem akcji Byte Software House. Transakcja weszła w życie w dniu 29 października 2010 roku. Wartość transakcji jest szacowana na ok. 33 milionów euro. Celem transakcji jest optymalizacja oferty skierowanej do klientów obu firm.

Byte Software House świadczy usługi związane z naliczaniem płac, administracją i zarządzaniem personelem. Jest to jedna z największych włoskich firm oferujących oprogramowanie PP, PA i RCP oraz pod marką HRO – usługi outsourcingowe w tym zakresie. Na dzień dzisiejszy BSH ma ponad 600 Klientów zatrudniających około 1,5 miliona pracowników. BSH ma także swój oddział w Polsce, dostarczający usługi polskim przedsiębiorcom.

Połączenie rozwiązań firmy Byte, ich dobra reputacja na rynku oraz utalentowany zespół pomogą wzmocnić nam pozycję firmy ADP we Włoszech. Dzięki temu będziemy mogli dostarczać naszym klientom najwyższej jakości produktu i usługi.” – mówi Anish Rajparia, Prezes ADP Employer Services International. „Strategiczne i kulturowe dopasowanie ADP i Byte, połączenie naszych najsilniejszych stron sprawia, że możemy zaproponować naszym obecnym i przyszłym klientom wartość dodaną, sprawiając jednocześnie, że dysponujemy najlepszą ofertą w zakresie  usług HR i administracji kadrowej  dla włoskich i międzynarodowych firm.” – dodaje Anish Rajparia.

„Połączenie z firmą ADP, globalnym liderem usług naliczania płac i administracji kadrowej jest ogromną szansą, zarówno dla naszych pracowników, jak i klientów. Umożliwi nam to dalszy rozwój w kierunku wprowadzenia najwyższych standardów obsługi klientów, zarówno na lokalnym, jak i międzynarodowym rynku.” – zauważa Robert Gamerro, Dyrektor Zarządzający Byte Software House.

„Możliwość ścisłej współpracy obydwu firm traktujemy jako wyzwanie i szansę – zamierzamy pozostać przy najlepszych i sprawdzonych przez obie firmy praktykach, służących doskonałej obsłudze naszych wspólnych klientów.” – komentuje Przemysław Budzbon, Dyrektor Zarządzający ADP Polska.

ADP jest światowym liderem w outsourcingu funkcji kadrowo-płacowych. Firma została założona w 1949 r. w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Notowana na giełdzie nowojorskiej od 1961 r., a od 2008 r. na NASDAQ, jest jednym z sześciu amerykańskich przedsiębiorstw, które otrzymały ocenę „AAA” w ratingach agencji Standard & Poor’s oraz Moody’s. ADP jest obecna na pięciu kontynentach i ma około 150 oddziałów w 31 krajach. Firma zdobyła zaufanie blisko 600 tysięcy Klientów. ADP osiąga roczne przychody w wysokości ponad 8,5 miliarda USD i zatrudnia blisko 46 tysięcy pracowników. Z usług świadczonych przed ADP korzysta co miesiąc ponad 50 milionów pracowników, z czego 9 milionów w Europie, a ponad 80 tysięcy w Polsce.
www.adp.pl
www.adp.com

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.