Banki prowadzą ponad 23 mln kont osobistych – Portal PR - 24PR
Banki prowadzą ponad 23 mln kont osobistych

26.11.2010 Kategoria: bankowość. Autor: biuro prasowe

Rok 2010 upływa pod znakiem wojny na konta. Banki w Polsce prowadzą już ponad 23 miliony rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych – wynika z danych Bankier.pl zebranych z 27 banków o profilu uniwersalnym.
Od grudnia 2009 r. banki zwiększyły liczbę prowadzonych rachunków osobistych o 1,5 mln. Najwięcej rachunków otworzyły mBank (188 tys.), BZ WBK (167 tys.) i ING Bank Śląski (162 tys.). mBank i ING postawiły na tanie konta internetowe. Z kolei BZ WBK przeprowadził wiosną dużą kampanię promocyjną rachunków osobistych, której twarzą został znany francuski aktor Gerard Gepardieu. W ciągu trzech miesięcy otworzył 145 tys. rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych (ROR).

Dobrymi wynikami mogą pochwalić się także Alior Bank (129 tys. nowych ROR-ów), Polbank EFG (111 tys.) i Eurobank (100 tys.). Alior od początku działalności dynamicznie zdobywa klientów. Od 2008 r. otworzył 395 tys. kont osobistych, czyli więcej niż niektóre banki działające na naszym rynku od lat. Eurobank i Polbank EFG to instytucje działające w segmencie consumer finance, gdzie część rachunków służy do obsługi produktów kredytowych. Polbank EFG zawdzięcza wzrost liczby ROR-ów korzystnej ofercie depozytowej.

Jeśli banki będą tak agresywnie walczyły o rynek, jak w pierwszych kwartałach tego roku, można również oczekiwać, że będzie narastał problem nieużywanych rachunków. Banki nie zabiegają bowiem o nowych, „nieubankowionych” klientów, a podbierają sobie tych najatrakcyjniejszych

Więcej informacji: www.bankier.pl

Źródło: Bankier.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.