Da Grasso Express także w ofercie franczyzowej – Portal PR - 24PR
Da Grasso Express także w ofercie franczyzowej

29.11.2010 Kategoria: Finanse firmy, Przedsiębiorczość. Autor: admin

Da Grasso – największa w Polsce sieć pizzerii i restauracji – wprowadziła do oferty franczyzowej nowy typ lokalu – Da Grasso Express. Pierwsza placówka franczyzowa została otwarta w Środzie Śląskiej. Lokale Express realizują wyłącznie zamówienia w dowozie i na wynos. Obecnie sieć Da Grasso to ponad 200 pizzerii i restauracji zlokalizowanych w blisko 150 polskich miastach.

Oferta Da Grasso Express dotyczy miast poniżej 20 tys. mieszkańców, osiedli lub mniejszych galerii handlowych. Nowa koncepcja przewiduje m.in.: niższe koszty otwarcia lokalu, a także mniejszą powierzchnię niezbędną do realizacji inwestycji, ze względu na brak sali konsumpcyjnej. Zostały także ograniczone – w porównaniu do restauracji i pizzerii – wymogi technologiczne. Przewagę konkurencyjną zapewnia w przypadku Da Grasso Express bardzo szybka realizacja zamówienia.

„Koncepcja Da Grasso Express pozwoli zwiększyć zasięg naszej sieci, która jest już obecna w blisko 150 miastach. To także możliwość dla nowych franczyzobiorców, aby otworzyć lokal niższym kosztem niż tradycyjną pizzerię lub restaurację. Natomiast klienci zyskają to, co dla nich najważniejsze – ekspresową obsługę oraz jakość gwarantowaną przez Da Grasso powiedziała Karolina Rozwandowicz, Prezes Zarządu Da Grasso Sp. z o.o.

W menu Da Grasso Express znajduje się nie tylko 75 rodzajów wyśmienitej pizzy podawanej zawsze z dwoma unikalnymi w smaku sosami – pomidorowym i czosnkowym, ale także przekąski, sałaty i lasagne oraz zupełnie nowe dania meksykańskie.

Da Grasso Express – podstawowe wymagania:

        Lokalizacja: osiedla mieszkaniowe, miasta powyżej 15.000 mieszkańców, centra handlowe

        Powierzchnia: 60-80 m2

        Koszty inwestycji: 100.000 – 120.000 zł

Obecnie sieć Da Grasso obejmuje:

  • 14 restauracji;
  • 199 pizzerii i pizzerii premium;
  • 3 lokale Da Grasso Express.

Sieć Da Grasso:

Da Grasso to największa w Polsce sieć ponad 200 pizzerii i restauracji zlokalizowanych w blisko 150 miastach. W menu Da Grasso można znaleźć już nie tylko wspaniałą pizzę zawsze serwowaną z unikalnymi w smaku sosami, ale także grillowane mięsa, ryby, makarony, przekąski oraz sałatki i desery. Ponadto, w ramach wprowadzenia segmentu Smaki Da Grasso, oferta sieci rozszerzyła się o dania kuchni meksykańskiej.

Najwyższa jakość, smak potraw oraz doskonała obsługa zostały wielokrotnie docenione, zarówno przez klientów, jak i gremia branżowe. Najważniejsze nagrody i wyróżnienia dla sieci Da Grasso:

  • 2010, 2009, 2008, 2007 złoty Laur Konsumenta
  • 2010 Jakość Obsługi
  • 2009 Jakość Roku
  • 2008 Hermes w kategorii – sieć restauracji
  • 2008 Grand Prix Konsumenta
  • 2006 srebrny Laur Konsumenta

W 2010 roku została powołana Fundacja Da Grasso, której działalność skupia się na pomocy dzieciom i młodzieży zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Więcej informacji na temat sieci Da Grasso można znaleźć na www.dagrasso.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.