Dania kolejnym krajem z siecią 4G/LTE – Portal PR - 24PR
Dania kolejnym krajem z siecią 4G/LTE

10.11.2010 Kategoria: Technologie, Telekomunikacja. Autor: ipis

Duński wiodący operator TDC zamierza zmodernizować sieć radiową do standardu 4G. W tym celu wybrał firmę Ericsson jako dostawcę i zarządcę swojej ogólnokrajowej sieci mobilnej. Kontrakt został zbudowany na istniejącym strategicznym patrnerstwie pomiędzy obiema firmami. Na mocy umowy Ericsson dostarczy kompleksowe rozwiązanie 4G/LTE – włączając w to radiową sieć dostępową oraz sprzęt do obsługi sieci rdzeniowej, a także usługi Managed Services.  Dla firmy Ericsson to pierwszy taki pełnozakresowy kontrakt Managed Services w sieci LTE/Evolved Packet Core (EPC).

  • Duńczycy już wkrótce będą mogli cieszyć się z dostępu do danych pobieranych z niespotykanymi dotąd prędkościami oraz wszelkimi usługami, które wymagają minimalnych czasów opóźnień oraz wysokiej przepustowości w mobilnej sieci szerokopasmowej.
  • Duński operator TDC zawiera komercyjny kontrakt 4G/LTE z firmą Ericsson obejmujący dostawę kompletnego rozwiązania Evolved Packet Core oraz sieci radiowej LTE (Long Term Evolution).
  • Pełny zakres współpracy obejmuje pierwszy kontrakt 4G/LTE łącznie z usługami Managed Services

Duńczycy skorzystają z nowego rozwiązania gdy będą chcieli uzyskać dostęp do aplikacji, które do poprawnego działania wymagają dużych prędkości pobierania oraz wysyłania. W nowej sieci LTE zostaną znacząco poprawione czasy opóźnień w sieci oraz jej przepustowość.

Jess Ibsen, CTO TDC powiedział: „Naszym najwyższym priorytetem jest dostarczanie klientom wspaniałych i niezawodnych rozwiązań. Dlatego jest dla nas ważne, aby przejście naszej sieci w kierunku technologii LTE odbyło się gładko i tak szybko, jak to tylko możliwe. Wybór firmy Ericsson jak dostawcy tej technologii oznacza kontynuację oraz rozwój strategicznej współpracy firmy TDC i Ericsson. Jesteśmy pewni, że zmiana technologii w naszej sieci mobilnej odbędzie się bez zakłóceń i że Ericsson dostarczy naszym klientom najlepsze z możliwych doświadczenia z korzystania z nowej sieci LTE.”

“To historyczny dzień dla nas – nie tylko z perspektywy biznesowej firmy działającej w Danii ale również z punktu widzenia międzynarodowego dlatego, że TDC to ważny klient dla całej firmy Ericsson.” – powiedział Lars Tofft, szef firmy Ericsson w Danii i Norwegii. „Dzięki rozszerzeniu naszej strategicznej współpracy z operatorem TDC otrzymaliśmy szansę, aby potwierdzić pozycję lidera w technologii LTE oraz możliwości świadczenia wysokiej jakości usług Managed Services. Usługi te będą wspierać pomyślne uruchomienie oraz obsługę nowej sieci LTE.”

Kontrakt obejmuje dostawę radiowej sieci dostępowej ze stacjami bazowymi RBS 6000, kompletnego rozwiązania Evolved Packet Core oraz pełnego zakresu usług Managed Services. Budowa i modernizacja sieci rozpoczyna się natychmiast.

Do dzisiaj Ericsson zawarł komercyjne kontrakty na budowę sieci LTE z siedmioma głównymi operatorami globalnymi. Istnieją na świecie dwie sieci LTE uruchomione komercyjnie (TeliaSonera w Szwecji i Norwegii oraz MetroPCS w USA) i Ericsson jest głównym dostawcą dla obu sieci.

Ericsson przewodzi pracom nad standardami sieci LTE prowadzonymi przez ciało standaryzacyjne 3GPP i posiadał największy wpływ na przygotowanie kolejnych specyfikacji dla sieci LTE. Ericsson spodziewa się, że posiada 25 procent wszystkich istotnych patentów w LTE, co czyni go posiadaczem największej ilości patentów w branży.

Z uwagi na to, że sieć LTE jest specjalnie przygotowana do obsługi dużych ilości danych, rozwiązanie to przyczynia się do rozwoju usług nowego typu. Kamery podłączone stale do sieci, odtwarzacze muzyki pobierające pliki w czasie rzeczywistym, LTE w samochodach a także nawet w sieciach elektrycznych będą częścią naszego życia w niedalekiej przyszłości.

Ericsson spodziewa się, że w 2020 roku na świecie będzie wykonywanych 50 miliardów transferów pomiędzy ludźmi, miejscami oraz urządzeniami.

Stacja bazowa RBS 6000

Stacja bazowa RBS 600 firmy Ericsson, przedstawiona na Światowym Kongresie Technologii Mobilnych (Mobile World Congress) w 2008 r., zapewnia firmie TDC elastyczność i duże możliwości rozbudowy. Można ją aktualizować poprzez instalację oprogramowania. Używana wraz z siecią LTE obsługuje standardy Wideband CDMA (WCDMA), GSM i GPRS/EDGE.

Evolved Packet Core

Rozwiązanie Evolved Packet Core zostało zaprojektowane pod kątem optymalizacji mobilnych usług szerokopasmowych. Obejmuje produkty Serving GPRS Support Node – Mobility Management Entity (SGSN-MME) oraz Converged Packet Gateway (CPG). SGSN-MME jest rozwinięciem i rozszerzeniem innego produktu firmy Ericsson – SGSN. Można go rozszerzać poprzez instalację oprogramowania. Umożliwia operacje oparte na pulach i potrójnym dostępie (triple-access). CPG zapewnia natomiast wysokiej jakości usługi szerokopasmowe w komunikacji stacjonarnej i mobilnej w rdzeniowych sieciach pakietowych. Umożliwia korzystanie ze skonsolidowanej bramy mobilnej i routera agregacyjnego na kompaktowej platformie.

www.ericsson.com/pl

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

www.facebook.com/ericssonpoland

Źródło: Ericsson

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.