Drewniane okna i drzwi w architekturze nowoczesnego wnętrza – Portal PR - 24PR
Drewniane okna i drzwi w architekturze nowoczesnego wnętrza

30.11.2010 Kategoria: Dom i ogród. Autor: biuro prasowe

Współczesne aranżacje domów oraz mieszkań opierają się na minimalizmie oraz kontrastach kolorystycznych. Ich cechą charakterystyczną jest także łączenie różnorodnych tworzyw, które podkreślają indywidualny styl pomieszczenia. Zastosowanie drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej w przestrzeni w której dominuje chrom oraz szkło jest niezwykle oryginalnym rozwiązaniem.

Drewno, jako materiał stosowany w aranżacji wnętrz, najczęsciej wykorzystywane jest w klasycznie urządzonych pomieszczeniach. Jednak znajdzie ono również zastosowanie w nowoczesnych wnętrzach, w których swobodnie łączy się ze sobą różne tworzywa. Minimalistyczny wystrój charakteryzuje się prostotą arażacyjną, przestrzennością oraz funkcjonalnością. Dominują kąty proste i geometryczne formy sprzętów. W pomieszczeniach najlepiej prezentują się neutralne lub intensywne kolory. Skomponowanie stolarki okiennej i drzwiowej z takim wystrojem może stanowić spore wyzwanie. Bogata oferta produktów firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) pozwoli na wybór drewnianych okien i drzwi, które doskonale wpiszą się w nowoczesny charakter naszego domu.

Drewno zawsze modne

Najczęściej stosowane materiały w minimalistycznym wnętrzu to szkło, metal oraz tworzywa sztuczne. Zestawienie z nimi drewnianej stolarki okiennej i drzwiowej stworzy w pomieszczeniu niezwykły klimat. Produkty firmy Stolbud Włoszczowa wykonywane są z wysokiej jakości sosny, dębu lub drzewa meranti. Naturalne piękno drewna na zasadzie kontrastu skomponuje się z nowoczesnym salonem, kuchnią czy sypialnią.

Wytworny desing oraz atrakcyjne wzory okien Capital firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) będą doskonałym uzupełnieniem aranżacji wnętrza. Szeroki wybór kształtów oraz kolorów pozwoli na idealne dopasowanie stolarki okiennej do wystroju pomieszczenia. Ciekawym pomysłem będą okna Angielskie, które idealnie sprawdzą się w małych pokojach. Klasyczna biel i niecodzienny sposób otwierania (przesuwne w pionie) podkreślą oryginalność sypialni lub pokoju dziecinnego.

Istotną rolę w urządzaniu pomieszczeń odgrywają także drzwi. Drewno, z którego są wykonane zapewni nie tylko trwałość i solidność, ale także wyjątkowy efekt wizualny. Atrakcyjne wzornictwo oraz unikalne kompozycje przeszkleń będą ozdobą minimalistycznego pomieszczenia. Symetryczne kształty na skrzydłach drzwiowych Exclusive dostępnych w ofercie firmy Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl) podkreślą geometrię i prostotę wnętrz. Przeszklenia oraz zdobienia skrzydeł drzwiowych z tej serii spotęgują efekt nowoczesności połączonej z tradycyjnym pięknem drewna. Dla zwolenników odważnych rozwiązań odpowiednie będą drzwi Vitrio. Zestawienie szklanej tafli z drewnianą ościeżnicą daje wrażenie lekkości, a jednocześnie solidności tworzyw z jakich drzwi zostały wykonane. Takie połączenie będzie interesującym uzupełnieniem minimalistycznej aranżacji salonu lub kuchni.

Stolarka drewniana często kojarzona jest z klasycznie urządzonymi wnętrzami. Jednak współczesna architektura pozostawia nam tak wiele możliwości, że z powodzeniem możemy zastosować drewniane okna i drzwi także w modernistycznym pomieszczeniu. Solidność oraz wysoka jakość drewna to gwarancja długoletniego użytkowania. Szeroki wybór wzorów, kształtów i kolorów stolarki okiennej i drzwiowej, dostępnej oferowanych przez firmę Stolbud Włoszczowa (www.stolbud.pl), pozwala na wybór najlepszego rozwiązania do naszego nowoczesnego domu.

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.