DZIENNIKARZE 2010. Nowe badanie IMM – Portal PR - 24PR
DZIENNIKARZE 2010. Nowe badanie IMM

25.11.2010 Kategoria: media. Autor: biuro prasowe

Czy dziennikarska pasja wygrywa z szewską pasją i dlaczego komercjalizacja jest przyczyną spadku prestiżu zawodu? Czym dziennikarze kierują się w swojej pracy? Jak duża część z nich doświadczyła nacisków i prób manipulacji? Wreszcie, ile zarabiają dziennikarze i czy dobrze współpracuje się im z branżą PR?

Ponad 500 dziennikarzy udzieliło Instytutowi Monitorowania Mediów odpowiedzi na pytania, które diagnozowały kondycję środowiska dziennikarskiego w Polsce.

Instytut Monitorowania Mediów wraz ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich opracował ogólnopolskie badanie dziennikarzy, mające na celu zebranie danych na temat oceny przez środowisko dziennikarskie swojej sytuacji zawodowej oraz relacji dziennikarzy z branżą public relations. Celem badania było poznanie opinii dziennikarzy na temat kondycji zawodu dziennikarza w Polsce. Jednocześnie dziennikarze zostali poproszeni o opinie na temat współpracy ze specjalistami PR.

Całe badanie znajduje się tutaj

Źródło: IMM

Podobne wpisy:

Tagi: , ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.