Dziesiąta odsłona Parallels Plesk Panel – Portal PR - 24PR
Dziesiąta odsłona Parallels Plesk Panel

03.11.2010 Kategoria: INTERNET, Technologie. Autor: ipis

2 listopada 2010 roku Parallels zaprezentował dziesiątą już odsłonę Plesk Panel – oprogramowania, które zdobyło dużą popularność wśród administratorów serwerów VPS oraz osób zarządzających usługami hostingowymi i domenami. Jedną z pierwszych w Polsce firm, która wprowadziła to innowacyjne rozwiązanie jest uti.pl. Już w dniu jego premiery użytkownicy serwerów VPS udostępnianych przez tego dostawcę mogli korzystać z najnowszej wersji Panelu.

Dlaczego Plesk Panel?

Jest to jedno z najwygodniejszych i najlepszych oprogramowań panelu administracyjnego. Daje liczne możliwości samodzielnego zarządzania hostowanymi domenami i serwisami, a także przydzielania różnego rodzaju pozwoleń administracyjnych innym użytkownikom. Polega to na utworzeniu oddzielnego środowiska panelu zarządzania. Dzięki temu można prowadzić hosting stron WWW dla innych użytkowników, zakładać, edytować i usuwać skrzynki pocztowe oraz chronić je przed spamem i wirusami.

Co nowego w dziesiątce?

Zmiana zaszła w zakresie obsługi domen, zostały wprowadzone tak zwane subskrypcje, czyli pojedyncze jednostki hostingowe, na których może być podpięte wiele stron (domeny i subdomeny), a osoby korzystające z Linuxa będą mogły posiadać w nich kilka kont FTP. Każdy użytkownik może mieć jedną lub wiele subskrypcji.

Odnowiony Panel Kontrolny jest o wiele bardziej przyjazny dla klientów. Oprogramowanie dostosowuje zakres wyświetlanych opcji do roli użytkownika. Inne opcje zobaczy administrator serwera, inne administrator domeny, a jeszcze inne użytkownik mający dostęp do aplikacji webowej. Oprócz zakresu funkcji w zależności od roli zmienia się także wygląd i układ – tak, aby korzystanie z niego było jak najbardziej proste i efektywne.

Nowością są także tak zwani użytkownicy pomocniczy, którzy mogą się logować do panelu w tym samym czasie, co użytkownicy główni. Opcje Panelu Administracyjnego dotyczą przede wszystkim działań związanych z zarządzaniem serwerami i kontami użytkowników, także w tym przypadku została znacznie poprawiona wygoda korzystania oraz funkcjonalność.

Kolejną nową funkcją jest wprowadzony w Parallels Plesk Panel 10 „Health Monitor”, który pomaga administratorom w kontrolowaniu prawidłowego działania serwera.

VPS w uti.pl

Uti.pl jest nowoczesnym supermarketem usług internetowych. Oprócz rejestracji domen, hostingu współdzielonego, poczty biznesowej jako jeden z pierwszych w Polsce oferuje swoim klientom serwery VPS z Prarallels Plesk Panel 10. Zapewniają one bezpieczeństwo danych, dzięki regularnemu, automatycznemu backupowi na niezależnej maszynie fizycznej.

Parallels Virtuozzo zastosowane na serwerach VPS uti.pl sprawia, że sumarycznie zużywają one mniej mocy obliczeniowej. Wynika to z faktu, że serwery w internecie wykorzystywane są z reguły w podobny sposób, np. do przechowywania plików, stron WWW czy poczty. Parallels Virtuozzo optymalizuje działanie podobnych procesów, obniżając zużycie mocy obliczeniowej.

Serwery VPS pozwalają dobierać parametry według własnych potrzeb. W momencie, gdy potrzebujemy większej mocy, wystarczy jedna zmiana w panelu zarządzającym, by VPS działał z nowymi ustawieniami – bez żadnej przerwy i restartu. Między innymi dzięki temu są one wygodniejsze niż serwery dedykowane, których parametrów nie da się tak łatwo modyfikować.

Źródło: uti.pl

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.