eBroker.pl zwyciężył w półfinale konkursu Eurecan – Portal PR - 24PR
eBroker.pl zwyciężył w półfinale konkursu Eurecan

24.11.2010 Kategoria: EVENT. Autor: biuro prasowe

Laureatem polskiego półfinału Eurecan European Venture Contest została polska porównywarka finansów i okazji oraz internetowy doradca eBroker.pl. Eurecan 2010 to odbywający się w 10 europejskich miastach konkurs, którego celem jest identyfikacja i promocja najbardziej innowacyjnych młodych firm z potencjałem do europejskiej ekspansji. Pierwsza polska edycja imprezy odbyła się 23 listopada w Warszawie, pod patronatem MCI Management, Krajowego Funduszu Kapitałowego i Giełdy Papierów Wartościowych.

Warszawski półfinał konkursu, który odbył się w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych, oprócz honorowych gości ze świata polityki i biznesu oraz wybitnych ekspertów jury przyciągnął przede wszystkim najciekawsze firmy z regionu reprezentujące branże ITC, Clean Tech i Life Science, które zaprezentowały swoje dynamicznie rozwijające się i innowacyjne biznesy.

Firmy miały możliwość zaprezentowania się przed panelem międzynarodowych ekspertów, tj. inwestorów kapitałowych, ekspertów finansowych i ekspertów ds. strategii. Jury konkursu oceniało przede wszystkim potencjał rozwojowy przedsiębiorstw, które mogą w przyszłości mieć znaczący wpływ na swoją branżę i przyczynić się do zwiększenia europejskiej konkurencyjności i wzrostu gospodarczego.

W trakcie warszawskiej edycji konkursu, odbywającego się pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki – Waldemara Pawlaka, a także honorowym patronatem Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, wyłoniona została grupa 10 najbardziej obiecujących spółek, wśród których pierwsze miejsce w kategorii ITC otrzymał eBroker.pl.  To największa w polskim Internecie porównywarka finansów i okazji, która porównuje aktualne oferty setek produktów.

eBroker.pl to bezpłatny  internetowy doradca, który sprawdza gdzie taniej – mówi Paweł Słowiakowski, Prezes Zarządu w firmie eBroker.pl – w obecnym klimacie gospodarczym, to najważniejsza rzecz dla naszych użytkowników. Ostatnio przebudowaliśmy nasz serwis, tak by każdy mógł sam, bezpłatnie sprawdzić, ile może oszczędzić decydując się na dany produkt. Pierwsze miejsce w kategorii ITC to dla nas wyróżnienie i wyjątkowa okazja zaistnienia w szerszej świadomości klientów – dodaje Prezes ebroker.pl.

Zwycięzcy warszawskiego półfinału będą mieli możliwość wzięcia udziału w zjeździe półfinalistów w Dusseldorfie (6 i 7 grudnia 2010), a najlepsi zostaną zaproszeni do zaprezentowania się przed Komisją Główną podczas (również grudniowego) finału EEVC w Barcelonie i rywalizacji o nagrodę 90 tys. euro.

Celem organizatorów Eurecan, oprócz wyłonienia perełek spośród najbardziej innowacyjnych spółek z branż ICT, biotech/lifescience i cleantech jest promowanie polskich firm oraz polskiej przedsiębiorczości i innowacyjności za granicą, wzmocnienie atrakcyjności i konkurencyjności polskiego rynku kapitałowego oraz przekształcenie wydarzenia w wydarzenie cykliczne i obejmujące swoim zasięgiem cały region Europy Środkowo-Wschodniej (Środkowoeuropejskie Półfinały EEVC), co przyczyni się uczynienia z Warszawy centrum finansowego regionu Europy Środkowo-Wschodniej.

Źródło: eBroker.pl

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.