Finduria – internetowa wyszukiwarka dokumentów – Portal PR - 24PR
Finduria – internetowa wyszukiwarka dokumentów

11.11.2010 Kategoria: STARTUP. Autor: admin

W Internecie pojawiła się  nowa wyszukiwarka dokumentów, prezentacji oraz arkuszy kalkulacyjnych – Finduria. Aktualnie wyszukiwarka wspiera siedem formatów plików: DOC, DOCX (dokumenty Worda), ODT (dokumenty OpenOffice), PPT, PPS (prezentacje PowerPointa), XLS (arkusze kalkulacyjne) oraz PDF.

Finduria opiera się na silniku Google. Umożliwia wyszukiwanie blisko 700 milionów plików: około 590 milionów dokumentów w formacie PDF, 85 milionów w formatach DOC i DOCX, 11 milionów prezentacji w formatach PPT i PPS oraz 330 tysięcy dokumentów w formacie ODT..

Działanie Findurii polega  na wpisaniu interesującego nas słowa, wybrania formatu pliku i kliknięciu przycisku Szukaj.

Wyszukiwarka jest dostępna w trzech językach: polskim, angielskim oraz rosyjskim. Twórcy zapowiadają wprowadzenie w najbliższym czasie nowych wersji językowych oraz nowych funkcjonalności.

Finduria dostępna jest pod adresem http://finduria.pl.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.