GE otwiera Laboratorium Testów Ciśnieniowych Urządzeń Wydobywczych Ropy i Gazu w warszawskim centrum EDC – Portal PR - 24PR
GE otwiera Laboratorium Testów Ciśnieniowych Urządzeń Wydobywczych Ropy i Gazu w warszawskim centrum EDC

16.11.2010 Kategoria: Technologie. Autor: admin

Dzięki dzisiejszemu otwarciu laboratorium testowania urządzeń podwodnych, nowej inwestycji o wartości sięgającej 10 milionów złotych, zrealizowanej we współpracy z centrum GE Engineering Design Center (EDC) oraz Instytutem Lotnictwa w Warszawie, GE rozszerzyło zakres swojej działalności związanej z produkcją urządzeń dla przemysłu naftowego i gazowego.

Nowe Laboratorium Testów Ciśnieniowych Urządzeń Podwodnych zwiększy możliwości GE Oil & Gas w zakresie testowania i certyfikacji urządzeń do wydobycia ropy naftowej i gazu spod dna morskiego, które wykorzystywane są na całym świecie. Nowo otwarte laboratorium umacnia także pozycję GE Oil&Gas w Polsce oraz Europie Środkowej oraz wspiera pracę doświadczonych inżynierów pracujących w centrum EDC w Warszawie.


GE jest strategicznym partnerem Instytutu Lotnictwa i w tym roku wspólnie świętowaliśmy dziesięciolecie naszej pełnej sukcesów współpracy. Dzisiejsze otwarcie Laboratorium Testów Ciśnieniowych Urządzeń Podwodnych to rezultat naszej współpracy i dowód zaufania, jakim firma darzy polskich inżynierów. Jest to również jedyna w swoim rodzaju okazja dla polskich inżynierów na zdobycie doświadczenia w tak skomplikowanym obszarze, jakim jest wydobycie ropy naftowej i gazu spod dna morskiego” powiedział Witold Wiśniowski, dyrektor Instytutu Lotnictwa w Warszawie.

GE Oil & Gas będzie wykorzystywało Laboratorium do certyfikacji istniejących oraz rozwoju nowych produktów i rozwiązań dla branży wiertniczej i wydobywczej. Urządzenia podlegające testowaniu w laboratorium obejmują zawory, uszczelnienia, kołnierze oraz inne elementy rurociągów oraz urządzeń wiertniczych i eksploatacyjnych. Otwarcie Laboratorium potwierdza zaangażowanie GE w Polsce, a także zaufanie firmy w wiedzę i umiejętności polskich inżynierów.

John Lammas, Wiceprezes ds. Inżynieryjnych w GE Oil & Gas powiedział: “Nowe Laboratorium Testów Ciśnieniowych Urządzeń Wydobywczych Ropy i Gazu pomoże GE pozostać czołowym producentem nowoczesnych i niezawodnych urządzeń dla przemysłu naftowego i gazowego. Częścią naszej strategii w GE Oil & Gas jest dążenie do doskonałości w zakresie bezpieczeństwa i niezawodności. Dzięki współpracy z GE Aviation oraz Instytutem Lotnictwa dotyczącej tego wyjątkowego centrum badań urządzeń podwodnych, GE Oil & Gas będzie nadal korzystało z doskonałej bazy polskiego przemysłu lotniczego w celu rozwiązywania najtrudniejszych wyzwań technicznych stawianych przez naszych klientów.”

Warszawskie centrum inżynieryjne GE Engineering Design Center zostało założone w 2000 r. w wyniku umowy o współpracy między spółką GE Aviation i warszawskim Instytutem Lotnictwa. EDC rozwinęło się z zaledwie 20-osobowej grupy inżynierów w zespół ponad 1000 światowej klasy specjalistów opracowujących najwyższej klasy technologie z zakresu lotnictwa, energetyki i branży urządzeń służących do wydobycia ropy naftowej i gazu.

O GE Oil & Gas
GE Oil & Gas (www.ge.com/oilandgas) stanowi część of GE Energy, jednego z wiodących światowych dostawców technologii wytwarzania i dostarczania energii. Wraz z GE Power & Water oraz GE Energy Services, GE Oil & Gas dostarcza zintegrowanych rozwiązań w zakresie produktów i usług dla wszystkich obszarów sektora energetycznego, w tym dla elektrowni węglowych, opalanych olejem, gazem ziemnym oraz elektrowni jądrowych, a także dla odnawialnych źródeł energii, takich jak elektrownie wodne, wiatrowe, słoneczne czy biogazowe, oraz korzystające z innych alternatywnych paliw. GE Oil & Gas jest światowym liderem w zakresie zaawansowanych technologicznie urządzeń i usług dla wszystkich segmentów sektora paliwowego, od wiercenia i wydobycia, LNG, rurociągów i systemów przechowywania, po przemysłowe wytwarzanie energii, rafinowanie i przemysł petrochemiczny. Ponadto GE Oil&Gas dostarcza produkty do weryfikacji szczelności rurociągów, w tym inspekcji i zarządzania danymi, a także projektuje i wytwarza rozwiązania pomiarowe dla sektora usługodawców pracujących na polach naftowych. W ramach naszego zobowiązania ‚Innovation Now’, GE Oil & Gas wykorzystuje innowacje technologiczne wywodzące się z innych jednostek biznesowych GE, takich jak branża lotnicza czy ochrony zdrowia. GE Oil & Gas zatrudnia ponad 12 000 pracowników na całym świecie i działa w ponad 100 krajach.

Firma GE
GE (NYSE: GE) to firma kierująca się hasłem Imagination at Work, prowadząca zróżnicowaną działalność na rynkach technologii, mediów i usług finansowych, nastawiona na rozwiązywanie najtrudniejszych, światowych problemów. Obsługuje klientów w ponad 100 krajach i zatrudnia ponad 300 tys. osób na całym świecie, oferując produkty i usługi tak różnorodne jak silniki lotnicze, urządzenia do generowania prądu, technologie uzdatniania wody, zabezpieczenia, obrazowanie medyczne, finansowanie dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw, materiały telewizyjne i zaawansowane tworzywa sztuczne. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem www.ge.com.

GE w Polsce
Firma GE rozpoczęła działalność w Polsce w 1992 roku. Od tego czasu korporacja stała się jedną z najbardziej znaczących firm w kraju. Większość kluczowych działów GE ma swoje przedstawicielstwa w Polsce, 3 fabryki (GE Power Controls w Kłodzku, w Bielsku-Białej i w Łodzi), bank (Bank BPH należący do grupy GE Capital), centrum inżynieryjne GE Engineering Design Center (współpraca z Instytutem Lotnictwa w Warszawie), oraz ściśle współpracuje z LOT-em (spółka joint-venture). GE zatrudnia w Polsce około 10.000 osób. Produkty i usługi GE są aktywnie promowane poprzez sieć dystrybutorów i liczne biura sprzedaży. W latach 1992-2008 inwestycje GE przekroczyły 400 milionów dolarów. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy, pod adresem www.ge.com/pl.

Instytut Lotnictwa
Instytut Lotnictw to jednostka badawczo-rozwojowa założona w 1926 roku. Misją Instytutu Lotnictwa jest świadczenie najwyższej jakości usług badawczych na światowym rynku badań naukowych. Instytut Lotnictwa byl znakomitym partnerem dla General Electric przez ostatnie 10 lat. Jego zaangażowanie w rozwóju Centrum było kluczowe jeśli chodzi o dostarczenie doświadczonej kadry na wczesnym etapie rozwoju EDC, pomoc w nawiązaniu współpracy z instytucjami technicznymi oraz uczelniami, zapewnienie wysokiej jakości biur inżynierskich oraz odegranie kluczowej roli w rozwoju zaplecza laboratoryjnego i testowego. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem www.ilot.edu.pl.

EDC
Engineering Design Center (EDC) zostało utworzone w kwietniu 2000 roku na mocy umowy między działem silników lotniczych GE (General Electric Aircraft Engines) oraz Instytutem Lotnictwa. EDC jest jedną z kilku globalnych placówek GE, która znajduje się poza granicami Stanów Zjednoczonych i współpracuje z takimi biznesami GE jak GE Aviation, GE Energy, GE Oil&Gas czy GE Rail, a także z prowadzi wspólne prace z podobnymi ośrodkami naukowo-badawczymi oraz biurami konstrukcyjnymi GE. Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej firmy, pod adresem www.edcpolska.pl

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.