LST CAPITAL S.A. inwestuje w serwisy sportowe SFD S.A. – Portal PR - 24PR
LST CAPITAL S.A. inwestuje w serwisy sportowe SFD S.A.

17.11.2010 Kategoria: INTERNET, Wieści za spółek. Autor: admin

LST CAPITAL S.A. – fundusz typu Venture Capital notowany na GPW – zawiązał spółkę SFD S.A. – podmiot zajmujący się internetową sprzedażą suplementów diety oraz agregujący fora internetowe poświęcone tematyce sportowej. SFD S.A. została powołana na bazie działalności gospodarczej pod nazwą Kulturystyka.pl. LST CAPITAL S.A. posiada obecnie 5,41 % udziału w kapitale oraz 3,67 % udziału w głosach na Walnym Zgromadzeniu. Docelowo LST CAPITAL S.A. może posiadać nawet do 12,5 % udziału w kapitale zakładowym SFD S.A.

-„Spółka SFD S.A. stanowi kontynuację działalności firmy Kulturystyka.pl zajmującej się od końca lat 90 dystrybucją suplementów diety. Obecnie prowadzi czołowy na polskim rynku sklep internetowy oferujący odżywki i suplementy diety, który w ofercie ma ponad 3.000 produktów od blisko 70 wyselekcjonowanych producentów z całego świata; jej miesięczne obroty sięgają  1,5 mln PLN. Działalność spółki obejmuje również bardzo szeroki zakres usług internetowych z zakresu tematyki sportowej, są to m.in. fora dyskusyjne, serwisy zawierające materiały video czy płatne serwisy usługowe. Dzięki takiej strukturze SFD S.A. jest w stanie nie tylko generować zyski na działalności usługowej, ale także bardzo aktywnie pozyskiwać reklamodawców, obecnie miesięczny przychód z tytułu samej sprzedaży usług reklamowych sięga 100 tys. zł. – tłumaczy Władysław Sędzielski, Wiceprezes Zarządu LST CAPITAL S.A.  

SFD S.A. jest już kolejną inwestycją LST CAPITAL S.A. w spółki z sektora e-commerce. W tym roku LST CAPITAL S.A. nabył już udziały w takich spółkach jak e-petrol, Locitech oraz Podbij.pl.

-„Obecnie obserwujemy bardzo widoczny trend scalania struktur internetowych w grupy i społeczności, co w rezultacie pozwala użytkownikowi w szybki i uporządkowany sposób dotrzeć do pożądanych treści, czasami nawet bardzo specjalistycznych. Dlatego też ukierunkowujemy się na inwestycje w podmioty, które oferują zdywersyfikowany zakres usług. Jest to ważne zarówno z punktu widzenia stabilności przychodów, jak i z uwagi na potencjał rozwoju. Ponadto w przyszłości pozwoli to na osiąganie efektów synergii, których obecnie nawet jeszcze nie dostrzegamy, a które będą wynikały z nowych potrzeb coraz bardziej wymagających użytkowników sieci.” –– tłumaczy Władysław Sędzielski, Wiceprezes Zarządu LST CAPITAL S.A. 

LST CAPITAL S.A.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.