MakoLab globalnie dla Renault – Portal PR - 24PR
MakoLab globalnie dla Renault

16.11.2010 Kategoria: Systemy IT. Autor: admin

Firma MakoLab kolejny raz potwierdziła swoją silną pozycję na rynku usług informatycznych dla wielkiego biznesu. Autorski system RSI-CMS zdobył uznanie prestiżowej marki Renault i jest wykorzystywany do sprawnego wprowadzania jej globalnej identyfikacji w lokalnych serwisach Renault dosłownie na całym świecie – niezależnie od stosowanego alfabetu czy uwarunkowań kulturowych.  Proces wdrażania nowego rozwiązania może potrwać nawet kilka lat.

Zacieśnianie współpracy między MakoLabem i koncernem Renault nie jest zaskoczeniem. Firma z powodzeniem realizuje zlecenia Francuzów już od roku 1999, kiedy to zawarto umowę o współpracy w zakresie projektów internetowych i multimedialnych. W krótkim czasie rosnące zaufanie ze strony motoryzacyjnego giganta zaczęło procentować. O ile początkowo pod opieką polskich informatyków znajdowały się jedynie wewnętrzne sieci Intranet i Extranet, już 3 lata później zakres ten poszerzono o prace nad nową postacią witryn publicznych. Wtedy też MakoLab zaprezentował się jako zespół, któremu nieobce są najnowsze technologie internetowe pokroju systemów CMS, XML czy JAVA. Kolejne, profesjonalnie wykonane zlecenia scementowały biznesowy związek: wdrożenie systemu RSI-CMS jest więc logiczną kontynuacją polityki Renault.

RSI-CMS autorstwa MakoLab stworzono z myślą o klientach ceniących sobie autonomię podmiotów sieci partnerskiej, przy jednoczesnym zachowaniu zgodności z wymogami jednolitej korporacyjnej prezentacji. System umożliwia wyjątkowo prostą i wygodną realizację licznych witryn, które – zachowując czytelność i jednolitość wyglądu – mogą znacznie różnić się pod względem zamieszczonych treści. Rozwiązanie doskonale wpisuje się w potrzeby firm o charakterze globalnym, borykających się z problemami związanymi z różnymi wymogami  lokalnych reprezentantów.

Francuski producent  samochodów zwrócił uwagę na szczególne funkcjonalności, w które wyposażono projekt MakoLabu. RSI-CMS wykorzystuje ideę definiowanych jednorazowo na etapie wdrażania wzorców stron, czyli tzw. template’ów. System zapewnia również możliwość stworzenia przez Renault witryny wzorcowej, znacznie ułatwiającej kreację własnej witryny przez partnera biznesowego. Rozwiązanie proste i eleganckie. Czyli dokładnie takie, z jakich słynie również twórca kultowych pojazdów silnikowych.

 Czynnikiem wyróżniającym RSI-CMS na tle konkurencji jest możliwość korzystania z programu na zasadzie zwykłej aplikacji systemu operacyjnego (np. popularnego Windows). Oznacza to możliwość generowania stron bez konieczności dostępu do sieci. Tworzenie stron WWW z wykorzystaniem RSI-CMS jest wyjątkowo proste, ponieważ edycja treści nie wykorzystuje zewnętrznego panelu edycyjnego, lecz odbywa się bezpośrednio na stronie w oknie przeglądarki – właśnie ten aspekt stanowi sedno mechanizmu „what-you-see-is-what-you-get”. Sprytne rozwiązanie umożliwia zatem korzystanie z systemu nawet laikom, dla których większość technologicznych pojęć może być elementem niezrozumiałego żargonu.

 Dodać należy, że edycji podlegają jedynie te elementy, których zmiana jest dopuszczalna przez korporację posiadającą ściśle doprecyzowaną identyfikację wizualną – to kluczowy wymóg firmy dbającej o spójny wizerunek globalnej korporacji.

 Kiedy proces obróbki witryny zostanie ukończony, jest ona eksportowana do zwykłych, statycznych stron HTML (czyli takich, które nie zmieniają zawartości czy wyglądu przy każdym wywołaniu). Przekłada się to na możliwość jej upublicznienia na dosłownie każdym, współczesnym serwerze Web: Windows, Mac, Linux itp. To kolejna właściwość, dzięki której system zyskał uznanie korporacji Renault.

 Fachowa terminologia i szczegóły techniczne budzą oczywiście szacunek, ale nie to cieszy w kontekście MakoLabu najbardziej. Aspektem znacznie ważniejszym jest fakt, że kolejna polska firma dokłada cegiełkę do budowy wizerunku kraju, który nie boi się światowej konkurencji, i to w nadzwyczaj wymagającej branży. O talencie rodzimych specjalistów mówiło się od dawna. Jeszcze lepiej zdawały sobie z niego sprawę koncerny zagraniczne, niejednokrotnie wręcz bijące się o absolwentów naszych uczelni. Nadszedł czas, kiedy polscy gracze IT wyznaczają światowe trendy i dostarczają rozwiązania na globalnym poziomie.

 RSI-CMS autorstwa MakoLabu obsługuje ponad 20 witryn Renault na całym świecie (np. izraelską, irańską, algierską, malezyjską), zaś do końca 2010 roku liczba ta najprawdopodobniej wzrośnie do 30. Zespół MakoLabu zapewnia pełne, anglojęzyczne wsparcie użytkowników we wszystkich tych krajach, radząc sobie nawet z największymi wyzwaniami, takimi jak różne alfabety i sposoby czytania tekstów – od lewej do prawej i od prawej do lewej.

 Toolbox Creative Communications

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.