Marketing polityczny – gwiazdy czytają fraszki Rafała Dutkiewicza. – Portal PR - 24PR
Marketing polityczny – gwiazdy czytają fraszki Rafała Dutkiewicza.

18.11.2010 Kategoria: MARKETING, Samorząd. Autor: admin

Komitet Rafała Dutkiewicza przeprowadza w kooperacji z Ideacto nietypową akcję marketingową, wykorzystując materiały video. W materiałach filmowych polscy celebryci wyrażają swoje poparcie dla kandydatury Dutkiewicza w wyborach prezydenta Wrocławia. Czynią to w oryginalny sposób – czytając fraszki, których autorem jest sam Dutkiewicz.

W 30-sekundowych spotach możemy zobaczyć: Jerzego Owsiaka, Roberta Makłowicza, Stanisława Sojkę, Roberta Gonerę, Zbigniewa Wodeckiego i Justynę Szafran. Komitet Dutkiewicza chce przez tę akcję trafić do internautów i pokazać prezydenta od jego nieznanej strony – jako twórcę zabawnych fraszek. Wykorzystanie gwiazd jako lektorów, ma ułatwić rozpromowanie całej akcji.

Jestem dumny z tego, że osobistości które znam i cenię, zgodziły się wystąpić czytając fraszki mojego autorstwa. Jest to dla mnie podwójne wyróżnienie – zarówno dla gospodarza wrocławia, jak i dla autora – skomentował Rafał Dutkiewicz.

Podczas gdy wykorzystanie celebrytów w marketingu politycznym na zachodzie jest już standardem, w Polsce nie jest często spotykanym zabiegiem. Kolejne ciekawe inicjatywy w marketingu politycznym (po piosence „blondynek“ Napieralskiego) pokazują nam, że politycy coraz częściej uświadamiają sobie, że marketing to nie tylko plakaty wyborcze..

Poniżej możecie zobaczyć gwiazdy proklamujące twórczość prezydenta Wrocławia.

Efekty oryginalnych zabiegów marketingowych komitetu Dutkiewicza zobaczymy niedługo, pierwsza tura wyborów samorządowych już 21 listopada

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.