Matmix V dostępny w sieci – Portal PR - 24PR
Matmix V dostępny w sieci

23.11.2010 Kategoria: INTERNET, Konkursy. Autor: biuro prasowe

W listopadzie ruszył Internetowy Konkurs Matematyczny Matmix.pl organizowany przez XL L.O im. Stefana Żeromskiego w Warszawie. Na najlepszych młodych matematyków czekają nagrody w postaci laptopów oraz kalkulatory graficzne, które ufundowała firma Casio.

Udział w konkursie daje możliwość sprawdzenia swoich umiejętności i wiedzy w rywalizacji z innymi uczestnikami matematycznych zmagań z całej Polski. Matmix.pl uczy także samodzielnego, kreatywnego myślenia oraz zachęca do ciągłego poszerzania matematycznych zainteresowań.

W Internetowym Konkursie Matematycznym Matmix.pl wystartować może praktycznie każdy, kto ma dostęp do Internetu. Konkurs składa się z dwóch etapów. Pierwszy, który potrwa do 14 marca 2011 odbywa się on-line. Uczniowie rozwiązują zadania, które co tydzień pojawiają się na stronie internetowej. Najlepsi i najwytrwalsi zakwalifikują się do drugiego etapu, którego finał odbędzie się w Warszawie.

Umiejętność wykorzystania technologii informacyjnych w nauce przedmiotów ścisłych sprawia, że stają się one bardziej przyjazne i zrozumiałe. Konkurs Matmix.pl popularyzuje matematykę wśród młodzieży, a także przez swą formułą, motywuje uczniów do systematycznej pracy i samodzielnego zdobywania wiedzy z różnych źródeł – mówi Piotr Tomczak z firmy Casio.

V Internetowy Konkurs Matematyczny Matmix.pl trwa do 2 kwietnia 2011 roku.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na: www.matmix.pl

Źródło: Planet PR

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.