Monitoring GPS w liczbach – Portal PR - 24PR
Monitoring GPS w liczbach

28.11.2010 Kategoria: MOTO, Technologie. Autor: biuro prasowe

Badania przeprowadzone przez Instytut Analiz Rynku Flotowego Flota MONITOR dowodzą, że aż 41% firm z sektora MMŚP zdecydowało się na monitoring pojazdów służbowych szukając oszczędności, natomiast 15% z nich, podjęło taką decyzję chcąc chronić auta przed kradzieżą. Wyniki są niezwykle obiecujące, ponieważ aż w 50% badanych przedsiębiorstw inwestycja ta zwróciła się po 3-6 miesiącach.

Z wewnętrznych badań, przeprowadzonych z firmą Juwentus wynika, że spośród wszystkich klientów, którzy są objęci ich usługą Monitoringu GPS korzyści płyną już po pierwszym miesiącu jego działania. Analizując stany ilościowe paliwa, zaobserwowano oszczędności na średnim poziomie 15%. Jednocześnie nie odnotowano spadku efektywności realizowanych zadań.

Patrząc na dalszy progres tego wskaźnika niektóre firmy uzyskały zadziwiające rezultaty. Biorąc pod uwagę jedynie zużyte paliwo, firmy generowały nawet ponad 30% oszczędności, przy zachowaniu podobnego stopnia efektywności działań.

Spadek średniego zużycia paliwa warunkuje mniejsze prędkości, a co za tymi idzie poprawę bezpieczeństwa na drogach; zmniejsza zużycie części eksploatacyjnych, co prowadzi z kolei do oszczędności dotyczących serwisowania. Zmniejszenie kosztów utrzymania samochodu jest tutaj dostrzegalne na poziomie 20-30%.

Wprowadzając taką usługę jako system zarządzania naszą flotą zyskujemy przede wszystkim na bezpieczeństwie. Możemy je rozpatrywać wielopłaszczyznowo, ponieważ dotyczy ono w takim samym stopniu pracownika jak pracodawcy, a także wykorzystywanych maszyn. Poprawa tego czynnika dzięki monitoringowi GPS przekracza zdecydowanie 40%.

Źródło: Auto Firmowe, badania wew. Ochrona Juwentus

Podobne wpisy:

Tagi: ,Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.