Nemiroff World Cup 2010: Najsilniejsi trakerzy będą walczyć w Sopocie – Portal PR - 24PR
Nemiroff World Cup 2010: Najsilniejsi trakerzy będą walczyć w Sopocie

04.11.2010 Kategoria: Sport. Autor: admin

Już w najbliższą sobotę, podczas Pucharu Świata Zawodowców w armwrestlingu – Nemiroff World Cup 2010, poznamy najsilniejszego kierowcę samochodu ciężarowego. Do rywalizacji stanie ośmiu z ponad tysiąca dwustu zawodników, którzy wzięli udział w eliminacjach. Turniej w siłowaniu na rękę Strong Traker odbywa się pod patronatem producenta olejów silnikowych Mobil Delvac.


Przez miesiąc kierowcy samochodów ciężarowych i autobusów próbowali pokonać maszynę do siłowania się na rękę. Eliminacje turnieju Strong Traker, którego partnerem jest producent olejów silnikowych Mobil Delvac, odbyły się w sześciu zajazdach: Port 2000, Faraon, Pajero, Nevada, TIRest i Joko. Łącznie o start w finale walczyło ponad 1200 kierowców z całej Polski. Tylko trzem osobom udało się pokonać maszynę Mobil Delvac, a w gronie finalistów znaleźli się kierowcy, którzy amatorsko uprawiają armwrestling i mają na swoim koncie pierwsze sukcesy. Na najsilniejszego kierowcę czeka puchar, tytuł Strong Trakera oraz nagrody rzeczowe, ufundowane przez ExxonMobil, partnera turnieju. Wśród nich wysokiej klasy netbook 3G.

Dla Pawła Lasoty (53 lata, 176 cm wzrostu, waga 88 kg, 38 cm w bicepsie), który jako jeden z trzech kierowców pokonał maszynę i zajmuje pierwsze miejsce w rankingu, finał w Sopocie nie będzie pierwszym kontaktem z armwrestlingiem. Wcześniej brał udział w Mistrzostwach i Pucharze Polski w siłowaniu na rękę w kategorii Master. „Moje dzieci również związały się z tym sportem. Syn startował w lidze zawodowej, a córka zdobyła złoty medal na prawą i lewą rękę w Mistrzostwach Polski w Armwrestlingu w Kielcach. Teraz moje dzieci są sędziami tego sportu” – mówi Lasota, który od wielu lat pracuje jako kierowca zawodowy i zamierza pokazać się w Sopocie z jak najlepszej strony.

Puchar Świata Zawodowców – Nemiroff World Cup, który do 2003 roku nosił nazwę Pucharu Złotego Tura, jest rozgrywany w Polsce już po raz jedenasty. Tegoroczna edycja turnieju będzie ciekawa chociażby ze względu na start silnej kadry z Polski. Podczas Nemiroff World Cup 2010 walczyć będzie historycznie najliczniejsza grupa kadrowiczów – aż 25 zawodników. Uczestnicy będą rywalizować w ośmiu kategoriach wagowych (lewa, prawa ręka mężczyzn: do 63kg, 70kg, 78kg, 86kg, 95kg, +95kg, open oraz kobiety: do 65kg). W tegorocznych zawodach wezmą udział medaliści turniejów międzynarodowych, mistrzostw Europy i świata, w tym obrońcy tytułów: najsilniejszy armwrestler ręki lewej – Denis Cyplenkov z Rosji oraz najsilniejszy armwrestler ręki prawej – John Brzenka z USA.

Turniej Nemiroff World Cup rozpocznie się w piątek, 5 listopada o godz. 12.00.
Finał rywalizacji najsilniejszych kierowców odbędzie się w sobotę o godz. 18.00.

Więcej informacji o zawodach na stronach www.mobil.pl oraz www.armpower.net.

O ExxonMobil
ExxonMobil, największa międzynarodowa spółka olejowa i gazowa notowana na giełdzie, wykorzystuje najnowszą technologię w celu zaspokojenia rosnących potrzeb świata na energię. ExxonMobil posiada najlepsze na rynku zasoby, jest największą firmą rafinującą i sprzedawcą produktów petrochemicznych, a jej przedsiębiorstwo chemiczne jest jednym z największych na świecie. Więcej informacji można znaleźć pod adresem:
www.exxonmobil.com.

Podobne wpisy:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.