Nowa usługa sms w MultiBanku – Portal PR - 24PR
Nowa usługa sms w MultiBanku

22.11.2010 Kategoria: bankowość. Autor: biuro prasowe

Klienci MultiBanku mogą już korzystać z usługi powiadomień sms, monitorującej zmiany na rachunku przez 24 godziny na dobę. Wiadomość wysyłana jest w czasie rzeczywistym, w momencie wystąpienia zdarzenia.
Nowa usługa ma dodatkowo usprawnić zarządzanie finansami, umożliwiając klientom dostęp do informacji na temat rachunku 24 godziny na dobę, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują oraz możliwości podłączenia do internetu. Aby sprawdzić stan konta klient nie musi nawet logować się do systemu transakcyjnego. Wybrane przez niego informacje np. o przelewach wychodzących czy obciążeniach rachunku, wysyłane są na podany numer, natychmiast po zarejestrowaniu zmiany (z wyłączeniem czasu, w którym klient nie chce otrzymywać powiadomień, np. w godzinach nocnych).

Dzięki powiadomieniom sms klienci zyskują pewność, że o istotnych zmianach dotyczących stanu ich finansów, m.in. zmianach na rachunkach czy autoryzacjach transakcji kartowych, dowiedzą się natychmiast po ich zajściu, niezależnie od tego gdzie aktualnie będą – mówi Bartłomiej Wasiuk, naczelnik wydziału klientów zamożnych MultiBanku.

Usługa dostępna jest dla wszystkich klientów banku, których numer telefonu komórkowego zostanie zarejestrowany w bazie MultiBanku. Aby ją uruchomić wystarczy zalogować się do internetowego systemu transakcyjnego (zakładka Powiadomienia) lub złożyć dyspozycję za pośrednictwem multilinii. Powiadomienie może też zostać wysłane na wybrany przez klienta adres e-mail. Tego rodzaju zestawienia generowane są bezpłatnie, raz dziennie.

Informacje dodatkowe:
W ramach usługi sms dostępne są trzy taryfy:

Nazwa abonamentu Standard Optimum Premium
Cena abonamentu 0 PLN 2,50 PLN 5 PLN
Ilość darmowych powiadomień sms w abonamencie 0 10 30
Cena za powiadomienie poza pakietem 0,35 PLN 0,30 PLN 0,20PLN

Usługę powiadamiania sms lub e-mail może uruchomić każdy klient, który:
– posiada w banku rachunek indywidualny lub firmowy
– posiada w MultiBanku zarejestrowany numer telefonu komórkowego (w przypadku powiadomień e-mail dodatkowo adres e-mail),
– autoryzuje transakcje za pomocą kodów SMS.

Częstotliwość otrzymywania powiadomień:
– powiadomienia SMS wysyłane są on-line, w momencie wystąpienia zdarzenia. Klient może też sam zdefiniować godziny, w których chce otrzymywać wiadomości, np. wykluczając godzinny nocne (jeżeli zdarzenie występuje poza wskazanym czasem, wiadomość zostanie dostarczona po jego zakończeniu),
– powiadomienia e-mail wysyłane są raz dziennie i zawierają informacje z dnia poprzedniego.

Przykładowe rodzaje powiadomień:
– powiadomienia do rachunków, m.in. o przelewach wychodzących, przychodzących, niezrealizowanych transakcjach
– powiadomienia do kart debetowych, m.in. o blokadach, odmownie autoryzacji
– powiadomienia do kart kredytowych, m.in. o dokonanej automatycznej spłacie karty, o zbliżającej się spłacie karty kredytowej
– powiadomienia do rachunku inwestycyjnego, m.in. o potwierdzeniu zlecenia zakupu czy sprzedaży
– powiadomienia do rachunku maklerskiego, m.in. o wypływie lub powrocie  środków z rachunku na usługę maklerską
– powiadomienia do kredytów, o zbliżającej się spłacie raty kredytowej i o nieudanej spłacie raty kredytowej

Więcej informacji na temat usługi powiadomień

Źródło: MultiBank

Podobne wpisy:

Tagi:Wszelkie prawa do portalu w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych zastrzeżone są na rzecz MERKON GROUP CEZARY KRAJEWSKI i odpowiednio na rzecz współpracujących podmiotów i nie mogą być rozpowszechniane w całości bądź w części (także kanały RSS) bez uprzedniej pisemnej ich zgody.